Oto najlepsze filmy 2020 roku dostępne online. Która produkcja zajęła pierwsze miejsce?

05.11.2020 11:17
Osoba oglądająca telewizor - materiał poglądowy|undefined Fot. Said Marroun/Shutterstock

Który film 2020 roku dostępny online cieszył się największą popularnością wśród fanów? W sieci pojawiła się lista pięciu najchętniej oglądanych filmów dostępnych na platformach streamingowych.

Branża filmowa w dobie koronawirusa musiała przenieść się z kin do internetu. W związku z tym wzrosło zainteresowanie platformami streamingowymi. Które internetowe produkcje cieszyły się największą oglądalnością?

Najlepsze filmy 2020 online - 5 najpopularniejszych produkcji

Rok 2020 przejdzie do historii jako jeden z najdziwniejszych okresów XXI wieku. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydarzyło się tak wiele nieprawdopodobnych sytuacji, że chyba nic już nie zaskoczy ludzkości.

Przeczytaj także

Jedną z gałęzi gospodarki, która obecnie przeżywa kryzys, jest branża filmowa. Hollywood wstrzymało się z większością kinowych premier, przekładając niektóre daty nawet o rok. W przypadku nielicznych tytułów zdecydowano się przenieść premiery z kin do internetu. Dziennikarze Variety postanowili przyjrzeć się produkcjom z 2020 roku, które zadebiutowały na platformach streamingowych i stworzyć listę pięciu najpopularniejszych filmów wśród użytkowników najczęściej używanych platform.

Przeczytaj także

Oto lista pięciu najchętniej oglądanych filmów ostatnich miesięcy.

  1. "Hamilton" - Disney+
  2. "Kolejny film o Boracie" - Amazon Prime
  3. "Mój przyjaciel szpieg" - Amazon Prime
  4. "Tyler Rake: Ocalenie" - Netflix
  5. "Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat" - Disney +

Co ciekawe w zestawieniu nie pojawił się najnowszy film aktorski Disneya, czyli długo wyczekiwana "Mulan" - remake klasycznej animacji, który w USA zamiast do kin trafił w końcu na Disney+. Jest za to pełnometrażowa odsłona "Fineasza i Ferba", która zajęła ostatnie miejsce. Czwarta pozycja należy do hitu Netfliksa z Chrisem Hemsworthem w roli głównej, czyli "Tyler Rake: Ocalenie".

Przeczytaj także

Na trzecim miejscu znalazła się familijna komedia akcji "Mój przyjaciel szpieg" dostępna na Amazon Prime. Drugą lokatę ma inna produkcja tej samej pratformy - druga część "Borata", w którego ponownie wcielił się Sacha Baron Cohen. Najpopularniejszym streamowanym filmem 2020 roku został jednak musical Disney+ pod tytułem "Hamilton".

Przeczytaj także

 

Powyższa lista może być w kilku punktach dużym zaskoczeniem. Warto zwrócić uwagę na poważny spadek popularności Netfliksa. Zdecydowanie na prowadzenie zaczynają wysuwać się Amazon Prime i Disney+. Prawdopodobnie platforma Disneya pobije swój rekord oglądalności, kiedy w końcu wystartuje z serialami Marvela.

Przeczytaj także

Pandemia koronawirusa - jaki los czeka branże filmową?

W ciągu nadchodzących miesięcy nie zanosi się na powrót widzów do kin. W wielu krajach świata, w tym w Polsce z powodu COVID-19 ponownie zamknięto multipleksy i kina studyjne, co oznacza, że miłośnikom filmów zostają jedynie platformy streamingowe. Jak obecna sytuacja wpłynie na Hollywood? Czy w przyszłości serwisy oferujące filmy i seriale w internecie zdecydowanie wzmocnią swoją pozycję? Kolejne lata przyniosą odpowiedź na te pytania. Niewykluczone, że branżę filmową czeka spora rewolucja.

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy chodzenie do kina w dobie koronawirusa jest bezpieczne? Epidemiolodzy są zgodni, że nie

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.