Początkowo Falcon, a nie Spider-Man miał polecieć w kosmos w „Avengers: Infinity War”

Sergiusz Kurczuk
10.05.2018 13:51
Falcon, Iron Man, Thor|undefined Fot. materiały promocyjne

Mało brakowało, a u boku Tony'ego Starka pojawiłby się partner Kapitana Ameryki. W jednej z wersji scenariusza do 3. części „Avengers” to Falcon miał opuścić orbitę Ziemi. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Na film „Avengers: Infinity War” czekali nie tylko fani Marvel Studios. W końcu to jedna z największych produkcji ostatnich lat i jeden z najbardziej udanych crossoverów w historii kina. Na ekranie zobaczyliśmy prawie wszystkich herosów, którzy do tej pory występowali w filmach dziejących się w MCU. Z racji dużej ilości postaci, scenarzyści zdecydowali się podzielić bohaterów na pomniejsze grupy, których losy śledzili widzowie. Kapitan Ameryka, Falcon, Black Widow, Vision, Scarlet Witch, Black Panther, Bucky, War Machine i Hulk zostali na Ziemi, by bronic Kamienia Umysłu. Reszta superbohaterów udali się w przestrzeń kosmiczną. Rocket, nastoletni Groot i Thor wyruszyli w poszukiwaniu nowej broni boga piorunów. Natomiast Iron Man, Spider-Man, Doktor Strange i poszostała część Strażników Galaktyki, wyruszyła, by stanąć oko w oko z Thanosem i uratować Gamorę. Okazuje się jednak, że początkowo To Spidey i Falcon mieli się zamienić drużynami.

„Avengers: Infinity War” - Falcon zamiast Spider-Mana?

Scenarzyści filmu Stephen Markus i Christopher McFeely wyjawili w rozmowie z Yahoo! na temat wczesnych koncepcji dotyczących fabuły 3. części „Avengers”. Okazuje się, że Falcon miał wyruszyć w przestrzeń kosmiczną, a Spider-Man zostać na Ziemi. 

Była jedna wersja, w której Spider-Man nie poleciał w kosmos, ale za to Falcon udał się w przestrzeń kosmiczną. Była fajna, ciekawa. Zawsze świetnie mieć tych kolesi w rozmaitych sytuacjach i zawsze jest bardzo wiele rzeczy, które można z nimi zrobić w każdej sytuacji, ale nie byłoby to tak emocjonalne, gdybyśmy nie zestawili tych bohaterów z postaciami, które ich znają. 

Trzeba przyznać, że gdyby ten pomysł wszedł w życie, całkowicie odmieniłby film. Zarówno Spider-Man, jak i Falcon zginęli pod koniec filmu. Scena rozpłynięcia się w powietrzu Petera Parkera na pewno wydusiła łzę z niejednego fana MCU. W końcu grany przez Toma Hollanda bohater odszedł na rękach swojego mentora Tony'ego Starka. Natomiast Falcon zniknął, zanim zdążyli znaleźć go jego druhowie. Najprawdopodobniej Spider-Man powróci do świata żywych w 4. części „Avengers”. Czy Falcon również ponownie będzie latał w poszukiwaniu przestępców? Dowiemy się 3 maja 2020 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.