Polscy artyści narysowali superbohaterów z DC

04.09.2019 14:32
DC Odrodzenie: Batman|undefined Fot. materiały prasowe/Egmont Polska

Batman, Superman, Aquaman, Flash, Green Lantern - to najbardziej znani superbohaterowie DC. Polscy rysownicy stworzyli alternatywne okładki do ich komiksowych przygód.

Komiksy wydawnictwa DC od ponad 80. lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Rok 2019 to szczególny czas dla wszystkich fanów Batmana, ponieważ Mroczny Rycerz obchodzi swoje 80. urodziny. Chociaż na gruncie polskim komiks superbohaterski nie ma takiej tradycji jak w Stanach Zjednoczonych, herosi w trykotach wpisali się na stałe w popkulturę, w czym pomogły między innymi filmy o ich przygodach.

Przeczytaj także

Już niedługo związek między Polską a DC znacznie się zawęzi. Wydawnictwo Egmont wyda bowiem  specjalne edycje ukazujących się aktualnie serii komiksowych, których okładki narysują polscy rysownicy. Jak będą prezentować się polskie wersje Supermana, Batmana, Catwoman, Flasha, Aquamana, Green Lanterna czy Harley Quinn?

DC  - polscy artyści narysowali okładki komiksów

Polski oddział Egmontu zwrócił się do czołowych twórców komiksowych z całego kraju o narysowanie własnych wersji najbardziej popularnych tytułów ze stajni DC. Chodzi o takie serie jak "Batman Detective Comics", "Superman Action Comics", "Harley Quinn", "Liga Sprawiedliwości" czy "Flash". Do współpracy zaproszono Piotra Cieślińskiego, Zbigniewa Kasprzaka, Jakuba Kijuca, Adama Kmiołka, Piotra Kowalskiego, Tomasza Larka, Katarzynę Niemczyk, Marka Oleksickiego, Grzegorza Przybysia, Mariannę Strychowską oraz Przemysława Truścińskiego.

Egmont Fot. foto: materiały prasowe/Egmont

Polscy twórcy prezentują różne style, ale łączy ich jedno - pasja do komiksów. Okładki przez nich stworzone są więc czymś unikatowym, jeśli chodzi o tytuły ukazujące się w wielkim, ogólnoświatowym komercyjnym wydawnictwie komiksowym. Rysowniczki i rysownicy postanowili ugryźć przypisanego im superbohatera po swojemu, dzięki czemu alternatywne okładki to gratka dla prawdziwych fanatyków komiksów.

Wydawnictwo Egmont wyda serie z polskimi okładkami. Komiksy będą ukazywać się od października 2019 roku do stycznia 2020 roku.

Przeczytaj także

Polskie okładki DC na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

To jednak nie koniec dobrych informacji. Miłośnicy herosów z DC będą mieli okazję zobaczyć polskie okładki w wielkim formacie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi 2019. Podczas imprezy otworzona zostanie wystawa "Sztuka DC. Świt Superbohaterów", obok której znajdzie się ekspozycja prezentująca szkice i efekt prac polskich twórców. Większość autorów okładek pojawi się na MFKiG 2019, więc fani będą mieli okazję się z nimi spotkać.

Impreza rozpocznie się 27 września i potrwa do 29 września 2019 roku. Będzie to 30. edycja festiwalu. Wśród gości specjalnych pojawią się między innymi Grzegorz Rosiński ("Thorgal"), Cyril Pedrosa ("Trzy cienie"), Mick McMahon ("Sędzia Dredd: Kompletne akta"), John Higgins ("Strażnicy"), John Layman ("Detective Comics") Zbigniew Kasprzak ("Bez Twarzy"), Grażyna Kasprzak ("Thorgal"), Ricardo Cabral ("Terrea"), Marta Teives ("Powroty"), João Tercio ("Março Anormal") oraz Nuno Saraiva ("A wszystko to fado!").

Przeczytaj także

Zobacz też: Stworzyła kultowe polskie komiksy. Teraz jej prace wylądowały na śmietniku

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.