Ponad 100 tysięcy osób, a wśród nich dubler Batmana, podpisało petycję o wersję reżyserską „Ligi Sprawiedliwości”

Kamil Kacperski
23.11.2017 15:58
Ponad 100 tysięcy osób, a wśród nich dubler Batmana, podpisało petycję o wersję reżyserską „Ligi Sprawiedliwości” Fot. materiały prasowe

Według wielu osób nowa produkcja o komiksowych superbohaterach powinna zostać wydana w oryginalnej, niezmienionej wersji Zacka Snydera. Wśród ludzi, którzy popierają ten pomysł znaleźli się: dubler Batmana oraz jeden z operatorów filmu.

Petycja ma na celu zachęcenie Warner Bros. do wydania „Ligi Sprawiedliwości” w wersji reżyserskiej. Wiele osób zauważyło, jak dużo materiałów ze zwiastunów filmu nie znalazło się w wersji kinowej. Idąc tym tropem - skoro pojawiły się w promocji, to znaczy, że istnieją. A fani bardzo chcą zobaczyć, co zostało wycięte.

Chociaż nie tylko wielbiciele komiksów ze stajni DC chcą zobaczyć wersję Zacka Snydera. Sprawiedliwości dla reżysera pragnie również zamieszany w produkcję Fabian Wagner, który przy „Lidze Sprawiedliwości” pełnił rolę operatora filmowego. W wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter, Wagner przyznał, że film okazał się być jeszcze krótszym, niż miał być planowo:

Ten film był nawet krótszy niż myślałem. W związku z tym, jest mnóstwo scen które zostały wycięte. Mam nadzieję, że doczekamy się wersji reżyserskiej, która da nam wszystko to, co usunięto w edycji. Co uwielbiam w filmach Zacka, to fakt, że jego filmy są długie. Zawsze stara się jak najdokładniej opowiedzieć historię. Nie miałem nigdy takiej sytuacji, że oglądałem którąś z jego wersji reżyserskich i powiedziałem sobie „Meh, to jest za długie”. Czy mają 3 godziny, czy 3 godziny i 10 minut, zawsze szybko się je ogląda.

Mimo lekkiego zniesmaczenia efektem końcowym, Wagner bardzo chciałby powrócić do pracy operatorskiej przy którymś z kolejnych planowanych filmów ze stajni DC. Sam filmowiec najbardziej cieszył się z możliwości nagrywania Batmana i Flasha:

Codziennie wręcz przychodziłem na plan i nie mogłem uwierzyć, że kręcimy ujęcia Batmana i Supermana. Zarówno Zack, jak I Des Jardin (szef sekcji efektów specjalnych) bardzo chcieli, żeby przy kręceniu Flasha używać jak najciekawszego światła, wręcz interaktywnego. Dzięki temu mogliśmy osiągnąć lepszy efekt finalny przy tworzeniu jego prędkości.

Na swoim facebooku podobne zdanie wyraził Richard Cetrone, dubler Bena Afflecka. Według niego, „wersje reżyserskie” są tym, co powinno się znaleźć w kinie.

Możecie twierdzić, że i tak WB wyda jakąś wersję rozszerzoną, ale to nie jest do końca prawda. A nawet jeżeli wydadzą, to ludzie powinni wiedzieć, że to jest jego wersja. Kiedy wydali „rozszerzoną edycję” Batman v Superman, powinni ją nazwać „wersją reżyserską”. Bo właśnie tym była. 

Na finał całej tej sytuacji będziemy musieli jeszcze kilka miesięcy poczekać. Biorąc pod uwagę fakt, że „Liga Sprawiedliwości” weszła do kin dopiero tydzień temu, 17 listopada 2017 roku, to jakiekolwiek edycje rozszerzone czy reżyserskie Warner Bros. zapowie dopiero za kilka miesięcy, kiedy będą szykowali wydanie filmu na nośnikach DVD i Blu-ray.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.