Powstanie aktorski remake animacji "Dzwonnik z Notre Dame". Kto zagra Quasimodo?

Sergiusz Kurczuk
17.01.2019 09:33
Dzwonnik z Notre Dame|undefined Fot. kadr z filmu Dzwonnik z Notre Dame

Disney się nie zatrzymuje i niebawem zobaczymy kolejną aktorską wersję słynnego filmu animowanego. Tym razem chodzi o "Dzwonnika z Notre Dame". Kto zagra tytułową postać?

Jakiś czas temu Disney rozpoczął produkcję odświeżonych wersji klasycznych animacji. Odświeżenie polega na powołaniu do życia aktorskiego remake'u. Chociaż ta formuła budzi wśród fanów słynnych filmów kontrowersje, najwyraźniej się sprawdza, bo kolejne filmy odnoszą sukces, a Disney zapowiedział już kolejne aktorskie remaki. Do długiej listy przygotowywanych produkcji trafił właśnie "Dzwonnik z Notre Dame".

"Dzwonnik z Notre Dame" w aktorskiej wersji - kto zagra Quasimodo?

Jak donosi Deadline, niebawem zobaczymy nową wersję słynnej animacji z 1996 roku, opartej na prozie Victora Hugo zatytułowanej "Katedra Marii Panny w Paryżu". Prace nad filmem już się rozpoczęły, ponieważ znaleziono scenarzystę i prawdopodobnego odtwórcę głównej roli. Za scenariusz ma odpowiadać David Henry Hwang, który pracował wcześniej przy takich produkcjach, jak "Złote wrota", "Opętanie", "Odmieniec", "Mr. Butterfly" czy "The Affair". W garbatego Quasimodo ma się natomiast wcielić Josh Gad. Aktor znany z takich filmów jak "Jobs", "Piksele", "Miłość i inne używki" czy "Polowanie na drużbów" zagrał już w aktorskiej produkcji Disneya. Chodzi o "Piękną i Bestię" z 2017 roku, gdzie wcielił się w Le Fou - pierwszą oficjalną homoseksualną postać Disneya. Na razie rola Gada nie została potwierdzona.

Josh Gad Fot. foto: JRP / WENN/agefotostock/East News

Nowa wersją "Dzwonnika z Notre Dame" ma być musicalem, w którym pojawią się zupełnie nowe utwory skomponowane przez Alana Menkena i Stephena Schwartza. Menken jest odpowiedzialny za wiele ścieżek dźwiękowych do produkcji Disneya, między innymi obu wersji "Pięknej i Bestii" oraz "Aladyna". Jest również autorem oryginalnej muzyki do animowanego  "Dzwonnika z Notre Dame". Na razie nie wiadomo, kto wyreżyseruje film.

"Dzwonnik z Notre Dame" - kiedy premiera remake'u?

Obecnie trudno jest mówić o dacie premiery filmu. Produkcja jest na razie na bardzo wczesnym etapie prac. Prawdopodobnie nowy "Dzwonnik z Notre Dame" trafi do kin nie wcześniej niż w 2020 roku. Oczekiwanie na pewno osłodzą nadchodzące aktorskie wersje słynnych animacji. 29 marca 2019 roku do kin trafi "Dumbo" Tima Burtona, 24 maja zobaczymy "Aladyna" Guya Ritchiego, a 19 lipca "Króla Lwa" Jona Favreau.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.