Powstanie sequel „Tenacious D: Kostki przeznaczenia”

Maciej Koprowicz
07.05.2018 11:47
Powstanie sequel „Tenacious D: Kostki przeznaczenia” Fot. Everett Collection/EAST NEWS

Kultowa rockowa komedia po 12 latach będzie miała kontynuację. Taką informację Jack Black przekazał podczas koncertu na festiwalu w Atlancie.

„Kostka przeznaczenia” („The Pick Of Destiny”) to filmowy musical stworzony przez parodystyczny zespół rockowy Tenacious D, który tworzą znani aktorzy, Jack Black i Kyle Gass. Opowiada o przygodach dwóch muzyków-nieudaczników, JB i KG, którzy odkrywają niezawodny sposób na zostanie gwiazdą rocka - należy wejść w posiadanie magicznej gitarowej kostki, zrobionej z zęba diabła.

Pełen absurdalnego humoru i ciężkiej muzyki film, który trafił na ekrany w listopadzie 2006 roku, cieszy się kultowym statusem wśród fanów rocka. Na ekranie wystąpiło kilka gwiazd rocka i metalu – między innymi Dave Grohl (w roli diabła), Meat Loaf (jako ojciec JB) i Ronnie James Dio (w roli samego siebie). Wielką popularność zdobył również filmowy soundtrack z piosenkami w wykonaniu aktorów, m.in. „Beelzeboss (The Final Showdown)” z udziałem Dave’a Grohla.

„Kostka przeznaczenia” Tenacious D - sequel

Po kilkunastu latach poznamy nowe przygody JB i KG. Podczas koncertu na Shaky Knees Festival w Atlancie 6 maja 2018 Jack Black zapowiedział ze sceny sequel „Kostki przeznaczenia”.

Nie wiem, gdzie będziecie mogli to obejrzeć, ale zdecydowaliśmy, że to się stanie i film wyjdzie.

Portal „Consequence Of Sound” informuje, że film ma trafić na ekrany już w październiku 2018, ale ze strony zespołu Tenacious D wciąż nie wyszło oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.