Premiery "Szybkich i wściekłych 9" i "Cichego miejsca 2" przeniesione z powodu koronawirusa

12.03.2020 18:28
Foto: materiały prasowe Universal Studios|undefined Fot. materiały prasowe Universal Studios

Kolejne dwie superprodukcje nie ukażą się zgodnie z planem z powodu koronawirusa. 

Najnowszy "James Bond" i "Mulan" byli zaledwie początkiem. Wytwórnie Universal StudiosParamount Pictures podjęły właśnie decyzje o przełożeniu premier swoich dwóch superprodukcji, które miały się ukazać w ciągu najbliższych miesięcy. Kiedy zadebiutują "Szybcy i wściekli 9" i "Ciche miejsce 2"?

Premiery "Szybkich i wściekłych 9" i "Cichego miejsca 2" przeniesione z powodu koronawirusa

Mimo wcześniejszych zapewnień, Vin Diesel zmuszony został do ogłoszenia, że premiera 9. części "Szybkich i wściekłych" została przeniesiona. Film, na który czekały tłumy fanów na całym świecie, miał się ukazać 22 maja 2020 roku. Tak się jednak nie stanie. Wytwórnia Universal Studios postanowiła przenieść premierę filmu na 2 kwietnia 2021 roku.

Przeczytaj także

W oświadczeniu opublikowanym przez Vina Diesela czytamy:

Wiemy jak kochacie tę sagę i jak wyczekujecie jej kolejnego rozdziału. Dlatego wyjątkowo trudno jest mi przekazać wiadomość o przeniesieniu daty premiery. Jasnym okazało się, że nie wszyscy nasi fani będą mieli możliwość zobaczyć film, gdyby zadebiutował w maju. I choć wiemy, że wizja dłuższego oczekiwania jest rozczarowująca, podjęliśmy tę decyzję z myślą o bezpieczeństwie wszystkich.

Drugą z przeniesionych premier jest debiut sequela "Cichego miejsca". Horror w reżyserii Johna Krasinskiego miał się ukazać już w przyszłym tygodniu, 22 maja 202 roku. Ostatecznie film trafi na ekrany kin w bliżej nieokreślonej przyszłości. Nowa data premiery nie została powiem podana.

Przeczytaj także

O przeniesieniu daty premiery poinformował sam reżyser słowami:

Jedną z rzeczy, z których jestem najbardziej dumny, jest fakt, że określacie mój film mianem takiego, który musicie zobaczyć razem. Niestety, zmieniające się okoliczności i to, co dzieje się w otaczającym nas świecie, sprawiły, że nie jest to najlepszy czas, aby to robić. 

Te doniesienia to z pewnością jeszcze nie koniec. W najbliższej przyszłości czekają nas kolejne zmiany i przeniesienia w kalendarzu premierowym. 

Zobacz też: Kolejna ofiara koronawirusa. Serial "Riverdale" również zawiesza produkcję 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.