Premiery filmów Disneya znowu opóźnione. "Black Widow" trafi na Disney+

24.03.2021 08:25
Black Widow - Scarlett Johansson - kadr z filmu Marvela Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Nowe filmy Marvela, "Cruella" i "Free Guy" otrzymały nowe daty premier. Kolejne opóźnienie spowodowało, że "Black Widow" trafi jednocześnie do kin i na Disney+.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, co powoduje kolejne opóźnienia w harmonogramach premier hollywoodzkich produkcji. Niektóre z nich trafią na kinowe ekrany z ponad roczną obsuwą. W związku z tym szefowie Marvel Studios zdecydowali się na przełomową decyzję.

Pandemia koronawirusa - kolejne opóźnienia premier filmowych hitów Disneya

Kiedy kilka miesięcy temu szefowie Warer Bros. wydali decyzję o jednoczesnym wypuszczaniu swoich nowości w kinach i na platformie streamingowej HBO Max pojawiło się wiele słów krytyki. Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie, właśnie tak będzie wyglądać rzeczywistość wielkich hollywoodzkich wytwórni filmowych.

Polecamy

Chociaż Disney wzbraniał się przed wypuszczaniem swoich największych tytułów w internecie, rzeczywistość zweryfikowała decyzje szefów korporacji i niebawem na Disney+ mogą zadebiutować długo wyczekiwane kinowe produkcje, pokroju nowych filmów Marvela. Na razie zapowiedziano, że szlaki przetrze "Black Widow". Jak podaje Deadline, Disney zdecydował się na kolejne opóźnienia i premiery na Disney+.

Polecamy

Największym zaskoczeniem jest ogłoszenie, że jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej zadebiutuje solowa produkcja o losach Natashy Romanoff granej przez Scarlett Johansson. Fani MCU czekają już bardzo długo, a w ciągu minionego roku datę premiery "Black Widow" przekładano kilkukrotnie. Za każdym razem Kevin Feige mówił, że produkcja nie trafi na Disney+, zanim nie doczeka się pokazów kinowych. Sytuacja uległa jednak zmianie i film otrzyma jednoczesną premierę w kinach i na platformie Disneya.

Polecamy

Podobnie będzie również ze spin-offem "101 dalmatyńczyków", czyli produkcji zatytułowanej "Cruella" z Emmą Stone w roli tytułowej. Zaznaczono jednak, że oglądanie tych tytułów na platformie streamingowej będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Co ciekawe najnowszy film studia Pixar, czyli "Luca" podziel los "Co w duszy gra" i do amerykańskich kin nie trafi w ogóle. Animacja zadebiutuje od razu na Disney+. Pozostałe produkcje w harmonogramie Disneya, przynajmniej na razie, zaliczyły jedynie kolejne opóźnienia.

Polecamy

Filmy Disneya - lista wszystkich opóźnionych premier 

Wśród tytułów, które po raz kolejny otrzymały nowe daty premier znalazły się między innymi produkcje Marvel Studios: "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" i "Eternals", komedia z Ryanem Reynoldsem "Free Guy", przygodowy blockbuster "Wyprawa do dżungli" oraz prequel serii "Kingsman" pod tytułem "King’s Man: Pierwsza misja". Oto pełna lista opóźnionych premier Disneya:

 • 28 maja 2021 – "Cruella" (w kinach i na Disney+)
 • 9 lipca 2021 – "Black Widow" (w kinach i na Disney+)
 • 16 lipca 2021 – "The Night House"
 • 30 lipca 2021 – "Wyprawa do dżungli"
 • 13 sieprnia 2021 – "Free Guy"
 • 27 sierpnia 2021 – "The Beatles: Get Back"
 • 3 września 2021 – "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings"
 • 24 września 2021 – "The Eyes of Tammy Faye"
 • 15 października 2021 – "The Last Duel"
 • 22 października 2021 – "Ron’s Gone Wrong"
 • 29 października 2021 – "Antlers"
 • 5 listopada 2021 – "Eternals"
 • 24 listopada 2021 – "Encanto"
 • 3 grudnia 2021 – "Nightmare Alley"
 • 10 grudnia 2021 – "West Side Story"
 • 22 grudnia 2021 – "King’s Man: Pierwsza misja"

Powyższe daty premier dotyczą oczywiście rynku Stanów Zjednoczonych. Warto też pamiętać, że usługa Disney+ nadal nie jest dostępna w Polsce (i większości państw świata), więc "Black Widow" i "Cruella" na platformie streamingowej dotyczy jedynie krajów, które mają dostęp do platformy Disneya. Czy to ostateczny harmonogram? Przekonamy się pewnie za jakiś czas.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.