Produkcja sequeli „Avatara” oficjalnie potwierdzona!

Kamil Dachnij
23.06.2017 15:30
Produkcja sequeli „Avatara” oficjalnie potwierdzona! Fot. kadr z filmu

Wydawało się to niemożliwe, ale epopeja związana z kontynuacjami najbardziej kasowego filmu w historii oficjalnie ruszy ze zdjęciami. 

James Cameron to dość niezwykły reżyser. Nie dość, że potrafi kręcić arcydzieła kina akcji w postaci dwóch pierwszych Terminatorów, to jest jeszcze odpowiedzialny za dwa najbardziej dochodowe filmy w historii kina: „Titanica” z 1997 roku oraz „Avatar” z 2009 roku. Pierwszy z nich zarobił na całym świecie 2 miliardy 186 milionów dolarów, ale wynik spektaklu science fiction jest nawet lepszy – 2,7 miliarda. Żeby oddać skalę tego osiągnięcia, trzeba wspomnieć, że trzeci film, który przekroczył 2 mld z wpływów, czyli „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” z 2015 roku, zrobił to w czasach droższych biletów.

Twórcy „Avatara” cały czas musieli żyć ze świadomością, że na ich kolejne filmy będą oczekiwać ogromne ilości widzów. Co oznacza, że trzeba dostarczyć coś równie niezwykłego. Jak wiemy od dawna, seria ma się rozrosnąć o kolejne 4 części. Wszystkie kontynuacje miały być kręcone symultanicznie, ale data rozpoczęcia zdjęć stale się przesuwała. Ta stagnacja została w końcu przerwana.

Producent Jon Landau podczas konferencji w Barcelonie zdradził, że plan zdjęciowy wszystkich części „Avatara” ruszy 25 września 2017 roku. Faza preprodukcji trwa już od kwietnia tego roku na terenie Nowej Zelandii. Landau podzielił się też większymi szczegółami:

Sercem każdego filmu są jego bohaterowie. Jedną z największych sił naprawdę świetnych scenariuszy są uniwersalne i łatwe do powiązania ze sobą tematy. A nie ma przecież bliższego nam tematu, niż rodzina. W centrum uwagi wszystkich czterech filmów będzie właśnie rodzina Sully’ego. Każdy sequel zostanie zrealizowany w formie oddzielnego, kompletnego dzieła. Przedstawione w nich historie będą miały własną, unikalną konkluzję. Jednakże, gdy spojrzymy na tę serię całościowo, to przygoda opowiedziana we wszystkich częściach zostanie ze sobą mocno powiązana, co okaże się wspaniałą atrakcją dla widzów z całego świata.

Wytwórnia 20th Century Fox ogłosiła wcześniej, że pierwszy sequel pojawi się w kinach 18 grudnia 2020 roku. Trzeciej części możemy spodziewać się 17 grudnia w 2021 roku, czwartej 20 grudnia 2024, a piątej 19 grudnia 2025 roku. Producentami sequeli będą Cameron i Landau poprzez studio Lightstorm Entertainment. Za scenariusze odpowiedzialny był Cameron wraz z Rickiem Jaffem („Ewolucja planety małp”), Amandą Silver („Geneza planety małp”), Joshem Friedmanem („Wojna światów”) oraz Shanem Salerno („Armagedon”).

Przypomnijmy, że obecnie w obsadzie „Avatara” są Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Stephen Lang (Miles Quatrich), Sigourney Weaver (Dr. Grace Augustine) i Joel David Moore (Norm Spellman). Nowy nabytkami są m.in. Cliff Curtis („Fear the Walking Dead”) oraz Oona Chaplin („Gra o tron”).

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.