Przeciek fabuły „Avengers 4” okazał się nieprawdziwy: „To wszystko był tylko żart”

Sergiusz Kurczuk
22.06.2018 10:55
Avengers|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

„Avengers 4” rozpala wyobraźnię tysięcy fanów filmów Marvela. Niektórych za bardzo. Przecieki fabuły filmu okazały się internetowym żartem.

W czerwcu 2018 roku pojawiła się informacja o przeciekach dotyczących wydarzeń, które zobaczymy w filmie „Avengers 4”. Oczywiście jak z tego typu doniesieniami bywa, nie wszyscy uwierzyli w ich autentyczność. I słusznie, bo szczegóły kontynuacji „Infinity War” były wyssane z palca. Autor wpisu na serwisie Reddit przyznał się po kilku dni od publikacji posta z przeciekami, że wszystko było tylko żartem. 

„Avengers 4” - przecieki fabuły były tylko żartem

Cliffhanger kończący „Infinity War” spowodował, że internet zalała fala fanowskich teorii na temat przyszłych wydarzeń w MCU. Użytkownik Reddita posługujący się nickiem abigfriend dał się ponieść emocjom i stworzył szczegółową listę wydarzeń, które pojawią się nie tylko w „Avengers 4”, ale również w filmie „Ant-Man i Wasp”. Prawdopodobnie było to spowodowane concept artem, który wyciekł kilka tygodni wcześniej, przedstawiającym nową ekipę superbohaterów. Oprócz dobrze znanych teorii pojawiły się również nowe, bardziej szczegółowe informacje - akcja miała się dziać 3 miesiące po pstryknięciu Thanosa, Wakanda miał być miejscem finałowej walki, a zakończeniem wojny z Szalonym Tytanem miało być pojawienie się Skrulli

Thanos Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Wiele osób podeszło do przecieku z dystansem, ale niektórzy fani Marvel Studios wzięli opis za prawdę. O przecieku zaczęły rozpisywać się światowe media i autor wpisu najwyraźniej stwierdził, że czas skończyć zabawę. W edytowanej wersji posta pojawiło się wyjaśnienie całej sytuacji. Wszystko okazało się żartem spowodowanym... nudą podczas choroby

Przecieki fabuły „Avengers 4”EDIT#3 TO WSZYSTKO TO BYŁ ŻARTChciałbym to wyjaśnić, bo już wystarczy. Wszystko, co napisałem w moim poście, było zmyślone i nieprawdziwe. Chorowałem przez ostatni 2 dni, więc stwierdziłem, że zabiję czas, pisząc teorię. Z miesiąc temu, widziałem, że 20wordleaks [inny użytkownik Reddita] zrobił to samo, zamieszczając fałszywe spoilery i zobaczyłem, że wszyscy mu uwierzyli. Spróbowałem zrobić to samo, ale z większą ilością fałszywych szczegółów, żeby wyglądało bardziej prawdziwie. Wielu spośród was sprytnie zauważyło, że wiele skopiowałem z „przecieków” 20wordleaks, na przykład to, że rodzina Hawkeye'a zmieni się w pył w scenie po napisach [w „Ant-Manie i Wasp”] oraz domysły oparte na zdjęcia z planu przedstawiające Avengerów z czasów 1. części. Zmieszałem je z własnymi teoriami, żeby wszystko wyglądało bardziej prawdopodobnie. Jeszcze raz - wszystko, co napisałem, było fan fiction i w żaden sposób nie jest prawdziwe.

Wszytko było jedynie wybrykiem znudzonego fana „Avengers 4”. Z jednej strony można się oburzać, że ktoś dla własnej zabawy wprowadził w błąd innych miłośników filmów od Marvel Studios. Z drugiej, ta sytuacja powinna być przestrogą. Internet pełen jest fake newsów, na których dziennikarze często opierają swoje artykuły, puszczając niesprawdzone informacje w eter. Warto więc pamiętać, żeby nie wierzyć we wszystko, co się zobaczy, póki komunikat nie pochodzi z pewnego źródła. 

Niewykluczone, że niektóre domysły fanów okażą się prawdą. Hipoteza o Quantum Realm, służącym jako wehikuł czasu wydaje się bardzo prawdopodobna. Nie bez powodu premierę „Ant-Mana i Wap” zaplanowano przed „Avengers 4”. Czy się potwierdzi? Dowiemy się 3 sierpnia 2018 roku, kiedy film w końcu wejdzie na ekrany polskich kin. Reszta wątpliwości rozwieje się dopiero w maju 2019 roku, kiedy zadebiutuje „Avengers 4”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.