Przerażający Pennywise w nowym zwiastunie horroru „To”

Kamil Dachnij
28.07.2017 10:21
Przerażający Pennywise w nowym zwiastunie horroru „To” Fot. kadr z filmu

Adaptacja klasycznej powieści Stephena Kinga jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2017 roku. 

Podczas Comic-Conu w San Diego studio New Line Cinema uraczyło uczestników imprezy świeżutkim zwiastunem do swojej nadchodzącej produkcji „Tego”. Teraz mamy możliwość podejrzeć nowy materiał w sieci, który wyjawia więcej scen z demonicznym klaunem Pennywisem.

Film opowiada o mieście w stanie Maine, gdzie zaczynają znikać dzieci. Pewna grupa dzieciaków postanawia stawić czoła złowieszczemu klaunowi o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w pożeraniu dzieci. Obraz oparty jest na słynnej powieści „To” Stephena Kinga, która trafiła na rynek w 1986 roku i jak każdy poprzedni tytuł autora stała się bestsellerem. Rok później została nagrodzona Charlie Chaplin Fantasy Award, zdobyła także inne wyróżnienia i co najważniejsze zaskarbiła sobie przychylność czytelników, nic więc dziwnego, że już w 1990 roku doczekała się ekranizacji. Produkcja Tommy'ego Lee Wallace'a nie była jednak kinowym pełnym metrażem, lecz telewizyjnym miniserialem, który momentami dość znacząco odbiegał od fabuły powieści. Wszyscy pamiętają go przede wszystkim dzięki postaci demonicznego Pennywise'a, w którego wcielił się Tim Curry. 

O projekcie nowej adaptacji książki mówiło się już od 2009 roku. Słynny reżyser Guillermo del Toro zgłosił nawet chęć nakręcenia jej, ale ostatecznie był zbyt zajęty, żeby się zająć projektem. W 2012 roku ogłoszono, że filmem zajmie się Cary Fukunaga („Detektyw”), ale trzy lata później zrezygnował ze swojej funkcji. Na jego miejsce pojawił się Andy Muschietti, znany z horroru „Mama”. Scenariusz napisali Chase Palmer, Cary Fukunaga oraz Gary Dauberman. Film, podobnie jak książka, jest podzielony na dwie części: pierwsza opowie wydarzenia z czasów młodości głównych bohaterów, zaś druga przedstawi je, gdy będą już dorośli. Kontynuacji możemy spodziewać się prawdopodobnie z 2018 roku. Jest niemal pewnym, że film odniesie sukces. Wystarczy przypomnieć, że jego pierwszy trailer w ciągu 24 godzin od opublikowania pobił rekordy oglądalności w serwisie YouTube

Główne role w „To” zagrali Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer oraz Nicholas Hamilton. W postać Pennywise'a wcieli się tym razem Bill Skarsgard, który ma w dorobku przede wszystkim telewizyjne produkcje, na czele z serialem „Hemlock Grove”. Premiera filmu odbędzie się 8 września 2017 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.