„Ptaki” powrócą jako serial telewizyjny

Sergiusz Kurczuk
21.08.2017 11:19
Ptaki, Alfred Hitchcock|undefined Fot. EastNews/Everett Collection

Kolejne klasyczne dzieło kinematografii powstanie w zupełnie nowej wersji. Tym razem zobaczymy „Ptaki”, które są jednym z najbardziej znanych filmów Alfreda Hitchcocka. Remake będzie jednak serialem telewizyjnym. 

O nowej wersji „Ptaków” mówiło się od lat. Nic dziwnego. Pierwsza ekranizacja powieści Daphne du Maurier w wersji Alfreda Hitchcocka jest jednym z najważniejszych thrillerów w historii kina. Film z 1952 roku z Rodem Taylorem i  Tippi Hedren w rolach głównych, do dziś jest chętnie oglądany  i uważany za jeden z najlepszych dzieł wielkiego reżysera. Przed twórcami nowych „Ptaków” stoi więc nie lada wyzwanie. Pojawiły się już próby stworzenia nowej wersji filmu, ale nie należą one do zbyt udanych. W 1994 roku powstały „Ptaki II, które nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem widzów i krytyków. W 2007 roku miał powstać remake z Naomi Watts w roli głównej, ale skończyło się tylko na nakręceniu kilku scen i w 2009 roku porzucono prace nad filmem.

Tym razem ma być inaczej. Początkowo miał być to film w reżyserii Michaela Baya. Według ostatnich doniesień serwisu Digital Spy koncepcja uległa zmianie i nowe „Ptaki” będą serialem telewizyjnym. Produkcją ma zająć się stacja BBC oraz Heyday Television. Firma należy do Davida Heydaya, który jest odpowiedzialny za produkcję serii filmów o Harrym Potterze. Scenarzystą serialu został Conor McPherson, który ma na swoim koncie m.in. „Eklipsę” i „Aktorów”. Wszystko wskazuje na to, że Michael Bay nadal będzie pełnił funkcję reżysera. 

W nowej wersji należy spodziewać się wielu zmian. Akcja serialu prawdopodobnie będzie się toczyć we współczesnych czasach. Fabuła również uległa modyfikacji. „Ptaki” Hitchcocka opowiadały o Melanie Daniels, która spotyka przypadkowo prawnika Mitcha Brennera. Zaintrygowana mężczyzną dziewczyna, kupuje mu w prezencie papużki nierozłączki i wiezie do miejscowości, w której mieszka matka i siostra Brennera - nadmorskiego Bodega Bay. Tam dochodzi do pierwszego ataku latających stworzeń. W nowej wersji głównym bohaterem zostanie rolnik, a akcja będzie się działa w angielskim miasteczku położonym w Cornwalii. Czy remake dogoni klasyczny film z 1952 roku? Pozostaje nam czekać. Warto wspomnieć, że to nie pierwsze dzieło Hitchckocka przełożone na język serialu. Kilka lat temu powstał „Bates Motel”, bazujący na „Psychozie”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.