Samuel L. Jackson zaspoilerował "Avengers: Endgame"

Sergiusz Kurczuk
09.01.2019 10:47
Samuel L. Jackon (Nick Fury)|undefined Fot. materiały prasowe

W związku ze zbliżającą się premierą "Kapitan Marvel", Samuel L. Jackson wypowiedział się na temat filmu, zdradzając ważny szczegół wpływający na  fabułę "Avengers: Endgame".

UWAGA! Artykuł zawiera prawdopodobne spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Zanim do kin trafi 4. część "Avengers", zobaczymy film "Kapitan Marvel", rozgrywający się kilkanaście lat przed wydarzeniami ukazanymi w pozostałych produkcjach Marvel Studios. Będzie to więc swoisty prequel kinowego uniwersum. Premiera odbędzie się już za kilka miesięcy, w związku z tym, twórcy zwiększyli promocję "Kapitan Marvel". Na początku stycznia nie tylko ukazały się nowe plakaty i teaser filmu, ale zaprezentowano wywiady z gwiazdami produkcji Marvela. Jedną z nich jest Samuel L. Jackson, który ponownie wcieli się w Nicka Fury'ego. Zapytany o moce bohaterki granej przez Brie Larson, powiedział chyba trochę za dużo.

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

"Avengers: Endgame" - Samuel L. Jackson zaspoilerował film

Film "Kapitan Marvel" będzie toczył się w latach 90. XX wieku. Zobaczymy więc młodego Nicka Fury'ego, którego ponownie zagra Jackson. To właśnie ten bohater będzie nadzorował pobyt kosmicznej bohaterki na Ziemi. Aktor rozmawiał na temat produkcji z Entertainment Tonight. Został zapytany o moce Kapitan Marvel, którą wcześniej twórcy filmu nazwali "żywą bronią". Gwiazdor potwierdził te doniesienia, zdradzając pewien ważny element, który może mieć ogromne znaczenie dla fabuły 4. części "Avengers".

Ona jest jedną z najsilniejszych postaci w uniwersum Marvela, w sensie kogoś z mocami, które robią różne rzeczy. Więc dla Carol Danvers, która stała się tą postacią i dla Brie, która musiała się w nią wcielić, to była petarda. Chodzi mi o to, że [Avengers] obecnie stoją przeciwko naprawdę trudnemu wyzwaniu, co widzieliśmy w "Infinity War". Teraz wiemy, że musimy mieć kogoś tak potężnego, jak Thanos. I w pewnym momencie zobaczymy, jak ona jest potężna i poznamy wszystko, co potrafi robić. Jest jedną z nielicznych postaci w uniwersum Marvela, która potrafi podróżować w czasie, więc...

Jeśli słowa aktora zostały wypowiedziane na poważnie, to informacja o podróżowaniu w czasie, jest bardzo ważna dla wszystkich fanów "Avengers". Dramatyczne zakończenie 3. części serii spowodowało, że widzowie zaczęli snuć teorie dotyczące tego, jak twórcy przywrócą poległych bohaterów do życia. Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest podróż w czasie. Do tej pory łączono ją z Quantum Realm, w której utknął Ant-Man. Czy to możliwe, że Kapitan Marvel będzie jedyną nadzieją zespołu na pokonanie Thanosa i odwrócenie skutków jego działań? Trudno powiedzieć, czy słowa Jacksona nie są podpuchą lub kontrolowanym przeciekiem ze strony twórców, którzy lubią igrać z fanami. Z drugiej strony w poprzednich latach zdarzały się już spoilery padające z ust gwiazd filmów Marvel Studios.

"Kapitan Marvel" - nowe informacje na temat filmu Marvela

To nie wszystkie rewelacje dotyczące najnowszej produkcji Marvel Studios. W sieci nie tylko pojawił się materiał z planu zdjęciowego, ukazujący trening Brie Larson.

Dziennikarze portalu Mashable mieli okazję odwiedzić plan "Kapitan Marvel" i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat filmu. Pokazano im urywek sceny z filmu z Carol Danvers i Nickiem Furym w rolach głównych, rozgrywającej się na pokładzie statku kosmicznego. Pojawił się w nim jeden z Kamieni Nieskończoności.

Kiedy para przygotowuje się do znalezienia drogi ucieczki ze statku obcych (którą Jackson tajemniczo opisał jako należący do "doktora z przeszłości Carol Danvers" ), Carol instruuje go, by "wziął Tesseract i zostawił pudełko na lunch", w momencie, kiedy ona odwróci uwagę wrogów.

Opis sugeruje dość ciekawą scenę, która może przybliżyć historię Kamienia Przestrzeni. Na planie filmu pojawili się również dziennikarze serwisu Collider, którym udało się porozmawiać z Judem Law, wcielającym się prawdopodobnie w postać Yon-Rogga. Aktor wyznał kilka szczegółów na temat filmowej rasy Kree. Okazuje się, że w "Kapitan Marvel", podobnie jak w komiksach, istnieje istota zwana Supreme Intelligence. W papierowej wersji uniwersum tym mianem określano zbiorową świadomość największych geniuszy Kree, objawiającą się jako wielka zdeformowana głowa, umieszczona w specjalnej kapsule. Czy w filmie Supreme Intelligence będzie wyglądać tak samo? Trudno powiedzieć, ale Law zdradził, że tak samo, jak w komiksach wojownicy Kree będą połączeni z nią mentalnie.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

21. film Marvel Studios zadebiutuje na dużym ekranie już niedługo. Solowe przygody Carol Danvers będziemy mogli zobaczyć już 8 marca 2019 roku. Film "Avengers: Endgame", w którym Kapitan Marvel prawdopodobnie odegra ważną rolę, pojawi się w kinach 25 kwietnia 2019 roku. Nowe przygody Spider-Mana zobaczymy kilka miesięcy później - 4 lipca. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.