Scarlett Johansson najlepiej zarabiającą aktorką wszech czasów

Robert Skowronski
01.07.2016 11:43
Scarlett Johansson najlepiej zarabiającą aktorką wszech czasów Fot. kadr z filmu

Kino na przestrzeni lat poznało całą masę wybitnych aktorek, jednak na ich tle, przynajmniej w jednym aspekcie, wybija się Scarlett Johansson. Chodzi o zarobki Amerykanki.

Być może w świecie X Muzy znalazłyby się panie mogące poszczycić się większymi osiągnięciami, a także pokaźniejszą liczbę statuetek, ale żadna nie ma tylu zer na koncie. W dużej mierze przyczyną tego jest obsadzenie Johansson w roli Czarnej Wdowy w filmach Marvela. W czasach kiedy w Hollywood mówi się o różnych przejawach dyskryminacji czy gorszego traktowania kobiet w branży, aktorka jest jedyną przedstawicielką płci pięknej w TOP 10 najlepiej zarabiających ludzi kina.

Uplasowała się co prawda dopiero na 10. pozycji, ale takiej Robin Wright czy Gillian Anderson jeszcze daleko do takiego samego statusu finansowego. Zobaczcie, jak w tym zestawieniu wygląda 20 pierwszych miejsc:

lista Fot. foto: boxofficemojo.com

Jak widać zestawienie otwiera nazwisko Harrisona Forda, a jako film, za który aktor zarobił najwięcej wskazano „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy”. Kolejne miejsca to Samuel L. Jackson (4,65 mld dolarów), Morgan Freeman (4,4 mld dolarów), Tom Hanks (4,34 mld dolarów), Robert Downey Jr. (3,94 mld dolarów), Eddie Murphy (3,81 mld dolarów), Tom Cruise (3,58 mld dolarów), Johnny Depp, czyli najbardziej przepłacany aktor w Hollywood (3,36 mld dolarów) oraz Michael Caine (3,34 mld dolarów). Johansson do wyprzedzenia kolegów jeszcze trochę brakuje, ale ma na to czas zważywszy, że 31-letnia aktorka jest najmłodszą osobą w tym towarzystwie.

Dzięki udostępnionej tabeli możemy też przyjrzeć się średnim zarobkom danego artysty za jeden film. W przypadku Scarlett jest to kwota wynosząca nieco ponad 90 milionów dolarów. Kolejna kobieta w zestawieniu zajęła dopiero 19. miejsce, a jest to Cameron Diaz (3,31 mld dolarów) ze średnimi zarobkami za rolę wynoszącymi 89,2 miliona. Jej najbardziej dochodową produkcją był „Shrek 2”.

W pierwszej pięćdziesiątce odnaleźć można także inne aktorki, takie jak: Helenę Bonham Carter (26. miejsce - 2,82 mld dolarów), Cate Blanchett (29. miejsce - 2,8 mld dolarów), Julię Roberts (30. miejsce -2,73 mld dolarów), Elizabeth Banks (31. miejsce - 2,73 mld dolarów), Emmę Watson (32. miejsce - 2,68 mld dolarów), Sandrę Bullock (47. miejsce - 2,46 mld dolarów) oraz Anne Hathaway (50. miejsce - 2,41 mld dolarów).

Dopiero 55. pozycję zdobyła Jennifer Lawrence, która jeszcze w 2015 roku okrzyknięto najlepiej zarabiającą aktorką spośród wszystkich nominowanych do Oscara. Obecnie 25-latka może się pochwalić sumą wynoszącą 2,27 mld dolarów. O ile Lawrence ma już na koncie Oscara za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia”, tak Johansson nie może się pochwalić statuetką Akademii pomimo bogatszej od koleżanki filmografii.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.