Scena w sali tronowej Snoke'a z „Ostatnich Jedi” jako 16-bitowa gra wideo

Sergiusz Kurczuk
08.02.2018 08:20
Scena w sali tronowej Snoke'a z „Ostatnich Jedi” jako 16-bitowa gra wideo Fot. Mr Sunday Movies/YouTube

Ta scena z „Ostatnich Jedi” idealnie nadaje się na fragment oldschoolowej gry wideo z czasów, kiedy grafika 3D nie była nawet w sferze marzeń. 

Odtwarzanie słynnych filmowych fragmentów w stylistyce starych gier wideo to domena twórców kanału YouTube Mr Sunday Movies. Przed premierą VIII epizodu, pisaliśmy już o 8-bitowym zwiastunie do filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Czas na fragment produkcji Riana Johnsona. Internetowi twórcy postanowili wziąć na tapetę jedną z najbardziej zapadających w pamięć scen z tej części „Star Wars”. I nie chodzi tu o gołą klatę Kylo Rena!

Scena śmierci Snoke'a i pojedynek z gwardią w 16 bitach

Niestety nie zobaczymy rozpikselowanego torsu Bena Solo. Ale Ren gra w tym fragmencie kluczową rolę. Chodzi o scenę, w której Kylo postanawia przejąć dowództwo nad Najwyższym Porządkiem i podstępem pozbawia Snoke'a życia w bardzo prozaiczny sposób. Fani liczyli, że dowiedzą się nieco więcej na temat tajemniczego przywódcy, jednak Johnson postanowił go wyeliminować z gry, tym samym zaskakując swoją widownię. Jak ten fragment wygląda w konwencji dawnych gier?

Ech... Aż chce się wygrzebać z szafy stary sprzęt, podłączyć joystick i grać całą noc, psując sobie wzrok gapieniem się ludziki stworzone z kolorowych kwadratów. Trzeba przyznać, że ten fragment filmu jest idealny jako growa potyczka. Dialog między liderem Najwyższego Porządku i jego uczniem oraz zabójstwo Snoke'a trzymają w napięciu podobnie, jak w filmie, mimo że w tym wypadku nie pada nawet jedno słowo, z głośników płyną dziwne dźwięki, a obrazek przypomina bardziej prace fanki „Star Wars” z Koła Miłośniczek Haftowania, niż z filmu Johnsona. Szkoda, że nie powstała 16-bitowa wersja całego VIII epizodu. Ale wszystko jeszcze przed nami. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.