Shazam w filmie „Batman v Superman”. Zobacz zabawny mashup

Sergiusz Kurczuk
29.05.2018 10:38
Batman v Superman, Shazam|undefined Fot. materiały promocyjne

Reżyser filmu „Shazam!” postanowił sobie zażartować i stworzył przeróbkę jednej ze scen produkcji Zacka Snydera „Batman v Superman”.

„Shazam!” to kolejna produkcja, która rozwinie filmowe uniwersum DC. Tym razem na warsztat wzięto ikonicznego bohatera, który, chociaż w naszym kraju nie cieszy się taką renomą Batman, Superman czy chociażby Green Lantern, może pozytywnie wpłynąć na DCEU. W połowie maja 2018 roku pojawiła się zapowiedź pierwszego oficjalnego zdjęcia, przedstawiającego jak Zachary Levi prezentuje się jako Shazam. Fotografia obiegła Internet i szybko stała się memem. Reżyser „Shazam!” również postanowił pożartować sobie z superherosa i stworzył zabawną przeróbkę. 

„Shazam!” w filmie „Batman v Superman”

David F. Sandberg postanowił też wziąć udział w internetowych żartach z powstającego filmu Warner Bros. i w tym celu powołał do życia mashup ze sławetnym filmem Zacka Snydera. Swoje kilkusekundowe dzieło zamieścił na Twitterze. Jak Shazam prezentuje się w filmie „Batman v Superman”?

Skoro wszyscy to robią...

W parodii filmu Snydera widzimy bardzo patetyczny moment, w którym Superman niczym boska istota zstępuje z niebios, by uratować mieszkańców zatopionego domu. Na tle nieba pojawia się co prawda umięśniona postać w pelerynie, ale szybko okazuje się, że to wcale nie Kal-El. W mashupie Sandberga zamiast Supermana zjawia się Shazam, który popija napój, beztrosko siorbiąc. 

Zastąpienie Supermana Shazamem ma swoje uzasadnienie. W 1939 roku, kiedy dzięki debiutowi Supermana powstał boom na komiksy superbohaterskie, wydawnictwo Fawcett Publications postanowiło stworzyć własną wersję niepokonanego herosa. Tak powstał Captain Marvel. Odrodzenie komiksów o superbohaterach w latach 60. spowodowało, że szefowie DC zdecydowali się wykupić prawa do postaci, którą przemianowano na Shazama. Od tej pory stał się ważną częścią świata DC Comics. 

Na przygody Shazama będziemy musieli jeszcze poczekać. Kolejnym filmem DCEU jest „Aquaman”. „Shazam!” wejdzie na ekrany kin dopiero 3 kwietnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.