"Star Wars IX": Kto jest ojcem Rey? Przedstawiciel Lucasfilm zdementował rzekomy spoiler

30.05.2019 11:03
Rey (Daisy Ridley)|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Pod koniec maja 2019 roku pojawiła się informacja na temat tego, kto jest ojcem Rey z "Gwiezdnych Wojen". Studio Lucasfilm odpowiedziało na te doniesienia. 

Każdy fan "Star Wars" doskonale wie, że wraz ze zbliżającą się data premiery kolejnego epizodu, w sieci pojawia się wiele teorii i domysłów. Niektóre okazują się być prawdziwe inne wyssane z palca. Nie inaczej jest w przypadku filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie". Ostatnio wielkie poruszenie wywołała informacja, mająca zdradzać odpowiedź na jedno z najbardziej kluczowych pytań dotyczących przeszłości głównej bohaterki nowej trylogii - Rey. Okazało się, że doniesienia na temat tożsamości jej ojca, okazały się nieprawdziwe.

"Gwiezdne Wojny IX" - Lucasfilm dementuje spoiler o ojcu Rey

Na serwisie Reddit pojawiła się informacja, mówiąca, że Rey jest córką Hana Solo. Przemytnik miał się wdać w romans z tajemniczą kobietą, kiedy Leia postanowiła wyjechać, by trenować posługiwanie się Mocą pod okiem swojego brata. Skok w bok Hana zaowocował ciążą. O romansie ojca dowiedział się jego syn, który zaczął się buntować, w wyniku czego został wysłany pod opiekę wujka. Według rzekomego spoilera tajemnicą z Finnem i Poe podzielił się Lando Calrissian.

Przeczytaj także

Zaprezentowana w spoilerze historia wzbudziła spore kontrowersje, więc jedna z fanek postanowiła zapytać pracownika wykonawczego z Lucasfilm. Na Twitterze Pablo Hidalgo pojawiło się pytanie o to, czy Han rzeczywiście spłodził Rey. Odpowiedź była jednoznaczna.

What Girl:Pablo, Hildago, poświęcę się i zapytam o  te pogłoski, że Han jest beznadziejnym ojcem z kochanicą i prawdziwym tatą Rey. Proszę, powiedz mi, że Abrams nie jest takim frajerem i nie robi się na Maury'ego Povicha.Pablo Hidalgo:To się nie zgadza z linią czasową. Związek Hana i Lei rozpadł się mniej więcej na 5 lat przez "Przebudzeniem Mocy", a Rey miała wtedy 19 lat.

Prawdopodobnie to jedyne, na co możemy liczyć ze strony Lucasfilm w kwestii pochodzenia Rey, przynajmniej do premiery filmu "Skywalker. odrodzenie". Czy w IX epizodzie rzeczywiście pojawi się odpowiedź na pytanie, kim byli rodzice dziewczyny? Trudno powiedzieć, bo w końcu w "Ostatnich Jedi" poznaliśmy przeszłość bohaterki, która została sprzedana w niewolę jako dziecko. Jej rodzice byli ubogimi złomiarzami, którzy pozbyli się zbędnego balastu i jeszcze na tym zarobili. Tego typu wytłumaczenie nie spodobało się wszystkim fanom i liczą na to, że w zakończeniu nowej trylogii wyjdzie na jaw "prawdziwa" historia Rey.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" - kiedy premiera filmu?

Czy rzeczywiście tak się stanie? Z odpowiedzią na to pytanie poczekamy do premiery filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie". Produkcja trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. Przez najbliższe 6 miesięcy fani "Star Wars" muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Zobacz też: "Gwiezdne Wojny IX": Powrót Luke'a Skywalkera, nowi bohaterowie, złoczyńca i kosmici

 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.