„Szklana pułapka 6” otrzymała oficjalny tytuł i nie jest to „Szklana pułapka 6”

Kamil Kacperski
04.09.2018 10:24
„Szklana pułapka 6” otrzymała oficjalny tytuł i nie jest to „Szklana pułapka 6” Fot. kadr z filmu

Magazyn Empire dotarł do źródeł, które twierdzą, że dostarczono już scenariusz 6. części „Szklanej pułapki”. Widniał na nim inny tytuł, niż pierwotnie zapowiadano. 

Prace nad szóstą częścią „Szklanej pułapki” o tytule „Die Hard: Year One” trwają już od 2016 roku. Wiemy, że film będzie toczył się na dwóch płaszczyznach czasowych, a mianowicie w latach 70., kiedy John McClane dopiero rozpoczynał pracę jako policjant oraz współcześnie, ukazując zgorzkniałego i zmęczonego ulubieńca publiczności, w roli którego powróci oczywiście Bruce Willis. Reżyser filmu, Len Wiseman, zdradził także, że pojawią się w nim inni bohaterowie z klasyku kina akcji, a sam Willis będzie zaangażowany w wybór młodszej wersji samego siebie.

Jednak według informacji, do których dotarł magazyn Empire, film nie będzie nosił tytułu „Die Hard: Year One”. Podobno scenariusz, który został oddany wytwórni filmowej został zatytułowany po prostu „McClane”. Jeden z producentów, Lorenzo diBonaventura, stwierdził, że:

Łatwo się domyślić o co chodzi nam w tym tytule. Chcemy, żeby ludzie poznali Johna McClane'a lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Dwóch Johnów McClane'ów w 6. części Szklanej pułapki

Wygląda na to, że twórcy dobrze przemyśleli budowę filmu, ponieważ jak wiemy z wcześniejszych informacji, fabuła zostanie podzielona na pół - „McClane” rozegra się w teraźniejszości i będzie grany przez Willisa, a reszta pokaże nam młodego policjanta. Na razie nie zdradzono, kto wcieli się w młodego McClane'a.

Wydaje się, że przy obecnych hollywoodzkich realiach kwestią czasu było powstanie miksu sequela, prequela, reboota i remake'a. Wygląda na to, że „McClane” będzie pierwszą taką hybrydą. O tej nietypowej budowie filmu i ogromnym znaczeniu Brusa Willisa dla całej serii wypowiedział się w wywiadzie dla Empire producent Lorenzo diBonaventura:

Nie wiem jak zrobić „Szklaną pułapkę” bez Brusa. Pomysł na to, że on nie będzie ważny w tym filmie jest absurdalny. Przyjrzymy się McClane'owi w czasach jego młodości. Ale równie ważny będzie 60-letni bohater.

Kiedy premiera filmu McClane?

Póki co nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do „McClane'a”, kto zagra młodego Brusa Willisa, ani też kiedy film trafi do kin.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.