Tegoroczny Festiwal filmowy w Gdyni odwołany

20.05.2020 17:25
Tegoroczny Festiwal filmowy w Gdyni odwołany Fot. . KFP/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Kolejna ofiara pandemii koronawirusa. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni właśnie ogłosił, że odwołuje tegoroczną edycję imprezy.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych miał odbyć się w dniach 14-19 września. Już teraz jednak wiadomo, że impreza nie odbędzie się w tym roku. Tak zadecydował Komitet Organizacyjny Festiwalu.

Oświadczenie Komitetu

Na stronie internetowej festiwalu i w jego mediach społecznościowych pojawił się właśnie komunikat.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju i zaleceniami rządowymi w zakresie organizacji imprez masowych 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się w 2020 r. Taką decyzję jednogłośnie podjął Komitet Organizacyjny FPFF 20 maja br.
Przeczytaj także

Festiwal przełożony na następny rok

W tym samym dokumencie organizatorzy zobowiązał Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania stosownych zmian w regulaminie imprezy, w tym jego harmonogramu, a także decyzji regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego.

Nowy regulamin ma zostać opublikowany w przeciągu najbliższych 30 dni.

Przeczytaj także

Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, by filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w Festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym.

Czytaj także: To badanie wykazało, kto jest najpopularniejszym złoczyńcą świata. My też wybieramy najlepszy filmowy Czarny Charakter [SONDA].

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.