"The Flash" z Ezrą Millerem znowu bez reżysera. Podobno zostanie nim twórca "Tego", Andy Muschietti

03.07.2019 12:27
The Flash|undefined Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Najszybszy Człowiek na Świecie nie może się doczekać własnego filmu. "The Flash" już po raz trzeci stracił reżysera - wygląda jednak na to, że powiedzenie "do trzech razy sztuka" po raz kolejny znajdzie swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Wszystko dlatego, że Warner Bros. postanowił zatrudnić do filmu Andy'ego Muschiettiego odpowiedzialnego za obydwie części horroru "TO" na podstawie dzieła Stephena Kinga. Nowe doniesienia na temat solowej przygody Flasha pochodzą ze strony Comic Book Movie. Producenci zwolnili reżyserów Johna Francisa Daleya i Jonathana Goldsteina ze względu na różnice artystyczne między nimi a Ezrą Millerem, który wciela się w tytułowego herosa.

The Flash ma nowego reżysera. Jest nim twórca filmu TO

Wszystko dlatego, że Miller zaczął tworzyć scenariusz do filmu z legendarnym scenopisarzem komiksowym Grantem Morrisonem. Panowie chcieli postawić na nieco mroczniejszą produkcję, która skupiałaby się na warstwie emocjonalnej samotnika i wyrzutka postanawiającego użyć swoich umiejętności do czynienia dobra. Ta wizja poważnego traktowania Flasha spotkała się z oporem ze strony Daleya i Goldsteina, którzy chcieli skupić się jednak na tej zabawnej stronie Najszybszego Człowieka na Świecie. 

Przeczytaj także

Studio stanęło po stronie Millera i Morrisona, zwalniając reżyserów. Okazuje się jednak, że ich skrypt nie zostanie wykorzystany - Warner Bros. zatrudniło bowiem Christinę Hudson ("Bumblebee" i nadchodzące "Birds of Prey"). Scenarzystka wprowadziła rzekomo ogromne zmiany do oryginału Millera i Morrisona. Wygląda jednak na to, że duet twórczy Hudson-Muschietti najbardziej przypadł do gustu wszystkim osobom zaangażowanym w projekt i jeżeli wierzyć doniesieniom, w styczniu 2020 roku nareszcie ruszą zdjęcia do pierwszego solowego filmu o Flashu.

Najszybszego Człowieka na Świecie widzieliśmy do tej pory w 3 filmach DCEU - pojawił się gościnnie w "Batmanie v Supermanie" oraz "Suicide Squadzie". Pierwsze skrzypce grał w "Lidze Sprawiedliwości", gdzie stał się pełnoprawnym członkiem czołowej drużyny herosów ze świata DC. Pierwotnie solowy film o Flashu miał się pojawić w 2018 roku, ale problemy z filmową serią o herosach Detective Comics spowodowały, że plany zostały pokrzyżowane. 

Na razie data premiery "The Flasha" pozostaje nieznana.  

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.