„To” zacznie powstawać w 2016 roku

Robert Skowronski
22.02.2016 11:28
„To” zacznie powstawać w 2016 roku Fot. kadr z filmu

Książka Stephena Kinga doczeka się kolejnej ekranizacji. Obraz będzie przeznaczony dla dojrzalszych widzów poprzez kategorię wiekową R.

„To” zostało przedstawione w 1990 roku jako miniserial, zaś w roli demonicznego klauna Pennywise'a wystąpił Tim Curry. Powieść Mistrza Grozy nie doczekała się do tej pory kinowej wersji. Ma się to jednak zmienić. O projekcie mówi się od jakiegoś czasu, ale zaczyna on nabierać rumieńców. Plany dotyczące dzieła przedstawił jego producent, Roy Lee:

Zdjęcia ruszą jeszcze w 2016 roku. Całość z jednej strony będzie bardzo zbliżona do materiału wyjściowego, z drugiej zaś będzie się od niego różnić. Mamy zamiar przedstawić całość z punktu widzenia dzieciaków, a następnie zrobić kolejny film, w którym historia zostanie ukazana okiem dorosłych. Później będziemy mogli połączyć to w jedność.

Słowa o realizacji dwóch osobnych dzieł potwierdził inny z producentów „Tego”, Dan Lin:

Książka jest tak epicka, że nie bylibyśmy w stanie zawrzeć jej głębi w jednym filmie. Najważniejsze jest to, że Stephen King dał nam swoje błogosławieństwo. Wysłaliśmy mu scenariusz, a on odpowiedział, że to jest wersja, którą studio musi zrobić.

Roy Lee potwierdził także, że dzieło ma otrzymać kategorię wiekową R, więc powinniśmy spodziewać się mrożących krew scen. Wcześniej w roli reżysera obrazu widziano Cary'ego Fukunagę, odpowiedzialnego m.in. za serial „Detektyw”. Jednak zdecydował się on opuścić projekt ze względu na brak porozumienia ze studiem:

Ja i New Line Cinema musieliśmy się dogadać co do tego, jaki film chcemy zrobić. Wyszło na to, że mamy zupełnie inne koncepcje. To jak w związku: możesz próbować uczynić z drugiej osoby taką jaką chciałbyś, żeby była, ale ta zmiana jest nierealna.

Scenariusz napisali oryginalnie wspomniany Cary Fukunaga i Chase Palmer. Został on jednak przepisany przez Gary'ego Dobermana i nowego reżysera, którym jest Andres Muschietti, twórca „Mamy” z 2013 roku.

Wcześniej w roli Pennywise'a widziano Willa Poultera, który wystąpił w filmie „Więzień labiryntu”. Jednak od kiedy Fukunaga opuścił projekt, jak przyznaje sam aktor, nie jest to już takie pewne:

Okoliczności związane z New Line Cinema sprawiły, że nie wiem jaki jest mój status. Z całym szacunkiem do nowego reżysera, ale zostałem wybrany przez Cary'ego Fukunagę i jego wizja mi odpowiadała, nie jestem pewny jak będzie teraz. Moje zaangażowanie w projekt nie jest jeszcze pewne.

Wygląda na to, że pierwsza część „Tego” opowie o tajemniczej istocie, która w przebraniu klauna prześladuje dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine. Druga odsłona skupi się na dorosłych już bohaterach, którzy po latach wracają do rodzinnej miejscowości, żeby pozbyć się stwora raz na zawsze.

Fani Stephena Kinga w oczekiwaniu na film mogą oddać się seansowi serialu „11.22.63” powstałego na podstawie książki „Dallas '63”. W odcinkach zobaczymy Jamesa Franco.

Czekacie na „To”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.