Twórcy filmu o Detektywie Pikachu chcą obsadzić w głównej roli gwiazdę filmów akcji

Kamil Kacperski
19.10.2017 10:46
Twórcy filmu o Detektywie Pikachu chcą obsadzić w głównej roli gwiazdę filmów akcji Fot. kadry z wideo

Aktor ma oczywiście tylko podkładać głos sympatycznej żółtej myszy. A trochę szkoda, bo Dwayne Johnson w przebraniu Pikachu skradłby niejedno serce.

Według doniesień That Hashtag Show, twórcy filmu o Poke-detektywie chcą naprawdę głośnych nazwisk w obsadzie anglojęzycznej wersji filmu. Jak głośnych? Plotki mówią o Dwaynie Johnsonie, Ryanie Reynoldsie, Hugh Jackmanie i Marku Wahlbergu. Wybór któregoś z panów byłby na pewno bardzo dobrym marketingowym ruchem i spowodowałby, że ludzie tłumnie poszliby do kin, zobaczyć jak aktorzy znani z ratowania świata podkładają głos Pikachu.

Fani kieszonkowych potworów w roli Pikachu widzieli natomiast Danny’ego DeVito. Aktor ma bardzo charakterystyczny głos i naturalne zacięcie komediowe, więc mogłoby się wydawać, że nadaje się do roli idealnie. Twórcy postanowili inaczej. Nie można jednak dyskredytować aktorów wybranych przez studio. Wszyscy oprócz Wahlberga mieli już do czynienia z rolami w animacjach – Johnson wcielił się w półbożka Mauiego w „Vaianie: skarbie oceanu”, Jackman wcielił się w Wielkanocnego Zająca w „Strażnikach marzeń”, a Reynolds użyczał głosu w filmach „Turbo” i „Krudowie”.

Największe szanse na zdobycie roli ma The Rock, ponieważ nie pierwszy raz wcielałby się w Pikachu:

Ukazały się również informacje dotyczące zarysu fabularnego filmu o Detektywie Pikachu. Głównymi bohaterami ludzkimi mają być „Tim” i „Lucy”. Tim w filmie będzie poszukiwał swojego zaginionego ojca, a w tej misji pomagać mu będzie doświadczony mysi detektyw. Lucy ma być natomiast reporterką, która bada dziwne okoliczności, w których Pokemony zaczynają atakować swoich własnych trenerów. Czyżby to miała być sprawka Zespołu R?

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w styczniu 2018 roku, więc już niedługo dowiemy się więcej o obsadzie produkcji.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.