Twórcy horroru „To” sparodiowali samych siebie. Zobacz alternatywę do jednej z najsłynniejszych scen z filmu

Natalia Hluzow
16.01.2018 13:35
Twórcy horroru „To” sparodiowali samych siebie. Zobacz alternatywę do jednej z najsłynniejszych scen z filmu Fot. materiały prasowe

Fani filmu „To”, którzy kupili wydanie DVD lub Blu-Ray mogą cieszyć się niewykorzystanymi scenami, wśród których znalazła się prawdziwa perełka. 

Niejeden filmowiec może pozazdrościć dystansu do własnych dzieł twórcom nowej wersji horroru „To”. Nie tylko zrealizowali alternatywną, humorystyczną wersję jednej z najsłynniejszych scen z filmu, ale też umieścili ją wśród oficjalnych dodatków do wydania DVD i Blu-Ray. Mowa oczywiście o wielokrotnie parodiowanej sekwencji otwierającej film, w której młodszy brat głównego bohatera ginie z rąk demonicznego klauna.

Chłopiec w żółtej pelerynie

Scena, w której mały Georgie w żółtym płaszczu przeciwdeszczowym podchodzi do kratki ściekowej, w której czai się Pennywise, stała się symbolem filmu Andresa Muschiettiego. Choć kilkuletni bohater, w którego wciela się Jackson Robert Scott, pojawia się w filmie zaledwie przez 4 minuty, znalazł się w zwiastunie „To”, a także na plakacie i okładce wydania DVD i Blu-Ray. I właśnie ta popularność pierwszej sceny filmu skłoniła zapewne twórców do umieszczenia jej alternatywnej wersji na DVD i Blu-Ray wśród 11 usuniętych scen z filmu. 

_pressroom_materialy_0_TO_BD2D_3D_net_7321999348182 Fot. foto: materiały prasowe

Czy Georgie mógł przeżyć spotkanie z Pennywisem?

Usuniętą sceną, w której wątek chłopca w żółtej pelerynie kończy się happy endem, podzielił się jeden z użytkowników Twittera. Możemy zobaczyć, w jaki sposób Georgie unika niebezpieczeństwa:

Ludzie, którzy zrobili TO (2017) naprawdę zrealizowali żartobliwą wersję sceny Pennywise/Georgie. Nie wydaje mi się, bym kiedykolwiek słyszał o filmie, który robi żartobliwą wersję sceny i faktycznie zachowuje ją jako jedną z usuniętych scen. 

Czy Muschietti mógł faktycznie rozważać rozpoczęcie filmu w ten sposób? Jest to mało prawdopodobne, jeśli nie planował uczynić z horroru „To” komedii, a o takich zamiarach nic nam nie wiadomo. Scena od początku musiała więc powstać tylko w charakterze żartu. W ramach przypomnienia prezentujemy, jak wygląda oryginalna scena z Georgiem, która ostatecznie znalazła się w filmie:

Usunięte sceny z filmu „To”

Alternatywna wersja historii młodszego brata Billa nie jest jedyną niewykorzystaną sceną, z którą fani mogą się teraz zapoznać. W internecie pojawił się m.in. fragment ukazujący Henry'ego Bowersa, który śledzi Gang Frajerów oraz opis przerażającego fragmentu, w którym Pennywise pożera dziecko.

Sequel i wersja reżyserska „To”

Więcej przygód Gangu Frajerów będzie można zobaczyć na ekranach kin już w 2019 roku, kiedy premierę będzie miała zapowiedziana kontynuacja horroru, która nie będzie tak naprawdę sequelem, lecz 2. rozdziałem tego samego filmu. Andrés Muschietti zapowiedział też wersję reżyserską , w którą mają zostać wplecione niewykorzystane w filmie sceny. Czujemy jednak, że Georgie i jego alternatywna historia się nie załapią.

Premiera „To” na DVD i Blu-Ray już 17 stycznia 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.