W dodatkach do filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" pojawi się 14 minut dodatkowego materiału. Pierwsza usunięta scena trafiła do sieci

Sergiusz Kurczuk
18.02.2019 14:42
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiła się usunięta scena z filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". W dodatkach do domowego wydania produkcji pojawi się aż 14 niewykorzystanych minut.

Pod koniec 2018 roku zadebiutowała 2. część spin-offu serii "Harry Potter". Mowa o filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", w którym fani magicznego świata mogli poznać przeszłość Albusa Dumbledore'a (Jude Law) i jego największego rywala Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Niebawem odbędzie się premiera domowej wersji filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". W związku z tym w sieci pojawiła się jedna z usuniętych scen. To jednak wierzchołek góry lodowej. Dodatki na płytach DVD i Blu-ray oraz w cyfrowej wersji produkcji mają zawierać o wiele więcej niewykorzystanego materiału.

Przeczytaj także

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - usunięta scena z filmu

Obecnie standardem jest, że domowa edycja danego tytułu zawiera mnogość dodatków. Najpopularniejsze są sceny, które nie weszły do finalnej wersji filmu. Dzięki nim widzowie mają szanse zobaczyć niewykorzystane pomysły, które nie tylko poszerzają fabułę filmu, ale również pokazują postacie w sytuacjach, których zabrakło w kinowej wersji. Nie inaczej jest w przypadku 2. części "Fantastycznych zwierząt". W ramach promocji zbliżającej się premiery domowego wydania filmu, w sieci pojawiła się jedna z usuniętych scen filmu. Widzimy w niej Letę Lestrange (Zoë Kravitz). Jak się prezentuje?

To jednak nie koniec niespodzianek. Jak donosi portal hypable.com, twórcy wyjawili, że łączny czas trwania niewykorzystanych materiałów to aż 14 minut w 10 scenach, które nie weszły do filmu. Oznacza to, że na widzów czeka sporo dodatkowego materiału. Czego będą dotyczyć nieużyte fragmenty? Twórcy podzielili się krótkimi opisami każdej ze scen.

  • "Credence Reborn" - alternatywny wstęp do filmu nawiązujący do zakończenia 1. części filmu.
  • "At The Docks" -  zobaczymy w niej Credence'a, który dołącza do Circus Arcanus.
  • "Walk n Talk" - przechadzka Dumbledore'a z Newtem. Przyszły dyrektor Hogwartu tłumaczy łowcy magicznych stworzeń, dlaczego ściągnął go do Nowego Jorku i opowiada o wizji Grindelwalda
  • "Ballroom Dance" - scena z Letą, która trafiła do sieci.
  • "Tina and Skender" - Tina przychodzi do Circus Arcanus w poszukiwaniu Credence'a. Dochodzi do pogawędki ze Skenderem.
  • "Newst's Basement" - wydłużony fragment w warsztacie głównego bohatera, w którym rozmawia z Jacobem i wchodzi w interakcje z Niuchaczami.
  • "Murmuration" - ta scena pierwotnie miała trafić do jednego ze zwiastunów. Pojawiają się w niej Credence i Nagini, obserwujący kobietę i jej noworodka.
  • "Newt and Jacob Walk to Kama’s" - Newt i Jacob spacerują z Yusufem Kamą.
  • "Nagini and Credence in Alley" - w tym fragmencie widzimy jak Credence i Nagini szukają pożywienia w ciemnej uliczce. Pojawia się też zarysowanie relacji między tymi dwiema postaciami.
  • "Dumbledore and McGonagall" - scena, w której Dumbledore przechadza się korytarzami Hogwartu. Nagle spotyka McGonagall. Ten fragment jest ważny z jednego powodu. Dumbledore zwraca się do niej po imieniu, co potwierdza, że bohaterka jest tą samą czarownicą, która występowała w serii "Harry Potter".

Jak widać, fanów młodego czarodzieja czeka wiele dodatkowych atrakcji.

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

Dodatki z filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" trafią na płyty Blu-ray i DVD już 12 marca 2019 roku. Jest to oczywiście darta światowej premiery. Na razie nie wiadomo, kiedy domowe wydanie produkcji pojawi się w Polsce. Zanim jednak film znajdzie się na plastikowych płytach, fani świata stworzonego przez J.K. Rowling mogą skorzystać z cyfrowej wersji, która trafi do sprzedaży jeszcze w lutym 2019 i będzie dostępna za pośrednictwem Amazon Video i iTunes.

>>Zobacz też: Dumbledore może zostać gejowską ikoną filmów dla dzieci<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.