W pierwszej wersji scenariusza "Avengers: Infinity War" los Lokiego miał być zupełnie inny

Sergiusz Kurczuk
08.11.2018 10:42
Śmierć Lokiego (Avengers: Infinity War)|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Okazuje się, że fabuła filmu "Avengers: Infinity War" zaskoczyła samych aktorów. Pierwotne wersje scenariusza, które dostali zawierały inne sceny. Początkowo Loki miał uciec przed Thanosem.

Jednym z największych ciosów dla fanów produkcji Marvel Studios była niespodziewana śmierć Lokiego w filmie "Avengers: Infinity War". Ulubiony złoczyńca/antybohater był pierwszą postacią, która zginęła z ręki Thanosa. Okazuje się, że pierwotna wersja scenariusza zakładała inne losy brata Thora.

"Avengers: Infinity War" - początkowo Loki miał przeżyć

Scena, w której Loki atakuje Szalonego Tytana a w następnej chwili ginie wskutek złamania karku, zapewne przejdzie do historii kina superbohaterskiego. Ten moment był tak wielkim szokiem dla widzów, że nie wszyscy uwierzyli w śmierć Lokiego, który słynie ze swoich forteli.

Śmierć boga kłamstw zaskoczyła również aktorów i członków ekipy, którzy brali udział w realizacji tej sceny. Początkowo miała się ona zakończyć zupełnie inaczej. Jak donosi Screen Rant, producentka wykonawcza 3. części "Avengers" Trinh Tran zdradziła, jak oryginalnie wyglądał atak Thanosa na statek Thora.

Stworzyliśmy wersję scenariusza, w której Loki ucieka w kapsule ratunkowej na początku filmu. Kiedy zaczęliśmy kręcić tę scenę, niektórzy członkowie ekipy byli skonfundowani. Powiedzieliśmy im, że przeczytali fałszywą wersję scenariusza.

Po co te podchody? Odpowiedź jest prosta: by uniknąć potencjalnych spoilerów. Każda informacja na temat fabuły kolejnych filmów dziejących się w MCU jest na wagę złota. Twórcy wyrobili już sobie dość mocną markę, więc nie muszą afiszować się z kolejnymi produkcjami, ponieważ mają pewność, że widzowie nie mogą doczekać się kolejnego filmu więc i tak przyjdą do kin. Mimo fałszywych scen, Tom Hiddleston wiedział, jak skończy jego postać.

Czy Loki przeżył?

Fani nie do końca wierzą, że brat Thor naprawdę poniósł śmierć. Pojawiło się już wiele teorii, według których w scenie rozpoczynającej "Infinity War" widzimy śmierć iluzji Lokiego, na co wskazywać ma wiele elementów wyłapanych przez uważnych widzów. Co ciekawe w tych domysłach bardzo często pojawia się wątek ucieczki boga kłamstw ze statku uchodźców z Asgardu. Czyżby twórcy zamieścili tę scenę nie bez powodu w fałszywym scenariuszu?

Dowiemy się za jakiś czas, ale jedno jest pewne. Loki powróci w zapowiedzianym we wrześniu 2018 roku miniserialu o bracie Thora i Scarlet Witch. Produkcja ma trafić na serwis streamingowy Disneya. Nie będzie jedynym tego typu serialem, ponieważ w podobnej formie zobaczymy również przygody Winter Soldiera i Falcona. Film "Avengers 4" trafi na ekrany kin pod koniec kwietnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.