"Wiedźmin": Maciej Musiał dołączył do obsady serialu Netfliksa. Kogo zagra?

Natalia Hluzow
31.10.2018 16:51
Maciej Musiał Wiedźmin Netflix|undefined Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Netflix ogłosił kolejnych członków obsady serialu "Wiedźmin". Na liście aktorów i aktorek, którzy wystąpią w nadchodzącym serialu o Geralcie z Rivii, znalazło się nazwisko Macieja Musiała. W kogo wcieli się młody polski gwiazdor?

W Budapeszcie rozpoczęły się właśnie zdjęcia do serialu "Wiedźmin". Z tej okazji Netflix ogłosił kolejnych członków obsady produkcji opartej na słynnej serii Andrzeja Sapkowskiego. W gronie osób zaangażowanych w projekt znalazł się jeden polski aktor. Niestety, nie jest to Michał Żebrowski, lecz znany z seriali i programów TVP Maciej Musiał.

Maciej Musiał wystąpi w serialu "Wiedźmin"

Maciej Musiał, 23-letni gwiazdor seriali "Rodzinka.pl", "Czas honoru" i "Hotel 52" oraz współprowadzący program "The Voice of Poland", otrzymał szansę na zapisanie się w historii, o której marzą tysiące Polaków. Aktor dołączył do obsady realizowanego na zlecenie Netflix amerykańskiego serialu "Wiedźmin", w którym główną rolę zagra Henry Cavill. Musiał wcieli się w bohatera nazwanego Sir Lazlo, który najprawdopodobniej będzie zupełnie nową postacią w świecie stworzonym przez Sapkowskiego.

"Wiedźmin" to kolejna produkcja Netfliksa, w której wystąpi Maciej Musiał. Wcześniej gwiazdę "Rodzinki.pl" będziemy mieli okazję zobaczyć w pierwszym polskim serialu Netfliksa pt. "1983".

"Wiedźmin" na Netflix: pełna obsada

Najistotniejsza, obok wiadomości o udziale Macieja Musiała w serialu, jest bez wątpienia informacja o tym, kto zagra Triss Merigold i który aktor wcieli się w rolę Jaskra. Będą to Anna Shaffer znana z serii o Harrym Potterze oraz Joey Batey, który wystąpił m.in. w serialu "Templariusze". Ogłoszono też pozostałych członków obsady "Wiedźmina". W produkcji wystąpią: Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara, Rebecca Benson jako Marilka, Shane Attwooll jako Nohorn, Luke Neal jako Vyr, Matthew Neal jako Nimir, Tobi Bamtefa jako Danek, Sonny Serkis jako Martin, Roderick Hill jako Fletcher, Inge Beckmann jako Aridea, Charlotte O’Leary jako Tiffania, Natasha Culzac jako Toruviel, Amit Shah jako Torque i Tom Canton jako Filavandrel.

Wcześniej ogłoszono już, że obok Henry'ego Cavilla w serialu Netfliksa wystąpią: Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) jako Ciri, Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer, Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina i Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit) jako Renfri.

Witcher obsada Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Wraz z ogłoszeniem nowych członków obsady i informacją o starcie zdjęć, Netflix udostępnił także oficjalne zdjęcie Henry'ego Cavilla w roli Geralta w pełnej charakteryzacji.

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Póki co Netflix nie podał jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat premiery serialu "Wiedźmin", jednak biorąc pod uwagę rozpoczęcie zdjęć z końcem października 2018 i ujawniane dotychczas szczegóły produkcji, możemy spodziewać się, że serial zadebiutuje na platformie z końcem 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.