Wszystko co wiemy o „Black Panther”

Kamil Kacperski
25.01.2018 16:19
Wszystko co wiemy o „Black Panther” Fot. kadr z wideo

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego filmu produkcji Marvel Studios. Jest to już 18. film w Marvel Cinematic Universe, ale spokojnie - nie musicie oglądać wszystkich 17 poprzednich tytułów.

W maju 2016 roku do kin zawitał film „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, w którym nastąpił oficjalny debiut T'Challi na dużym ekranie. Niecałe dwa lata później przyszedł czas na solowy film o królu-superbohaterze. W natłoku zwiastunów, spotów telewizyjnych i plakatów łatwo przeoczyć wiele ciekawych informacji, które ostatnio o filmie się pojawiły.

Jeżeli czujecie się zagubieni, to spieszymy z pomocą i przedstawiamy wam najnowsze, czy może raczej najciekawsze informacje przekazane w wywiadach czy konferencjach prasowych zorganizowanych podczas promocyjnego tournee filmu „Black Panther”.

Znaczące zmiany w komiksowej postaci

Dora Milaje to organizacja składająca się z kobiet, które funkcjonują jako prywatna straż króla Wakandy. W komiksach były również przygotowywane do pełnienia roli żon T'Challi. Twórcy filmu zrezygnowali jednak z zamieszczania tego wątku w swojej produkcji. Jak tłumaczy producent „Black Panther”:

Dora Milaje są ogromną częścią filmu. Jak pewnie wiecie, Danai Gurira jest szefową naszych Dora, bardzo ważną postacią w naszym świecie. W komiksach Christophera Priesta, te kobiety często odgrywały rolę potencjalnych żon, co według nas nie było potrzebne w naszej historii, a jednocześnie wydawało nam się nieco niepokojące. Więc tak, nie zamierzamy się się tym zajmować.

Czy Iron Man albo Kapitan Ameryka wystąpią w „Black Panther”?

Niestety, według twórców inne postaci z MCU nie są w jakimkolwiek stopniu potrzebne do opowiedzenia ich historii:

Mamy tak dużo postaci w filmie, że nie musimy polegać na występach innych gwiazd. Nie oczekiwałbym ich, poza tym nie chcieliśmy aż tak bezpośrednio nawiązywać do innych produkcji Marvela.

W filmie będzie postać mądrzejsza od Tony'ego Starka

A tą osobą będzie nie kto inny, jak siostra T'Challi, Shuri. Jak opowiada Nate Moore, jeden z producentów filmu „Black Panther”, to ona jest odpowiedzialna za cały sprzęt używany przez superbohatera:

Jeśli chodzi o zaawansowanie technologiczne naszej Wakandy, to siostra T'Challi, Shuri, jest szefową działu rozwoju technologicznego. Więc według nas, to ona jest najmądrzejszą osobą na całym świecie. Nawet mądrzejszą od Tony'ego Starka. Do tego ma 16 lat, co jest całkiem interesujące. Wiecie, czarne twarze, które rządzą wszystkim, co jest raczej rzadkie w filmach. Jesteśmy z tego dumni.

Przy okazji światło dzienne ujrzał również nowy spot telewizyjny, w którym przypomniane są ikoniczne momenty z historii MCU:

Film „Black Panther” ujrzy światło dzienne już 14 lutego 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.