Wyciekły concept arty z „Avengers 4”. Czy tak będzie wyglądać nowy skład drużyny superbohaterów?

Sergiusz Kurczuk
06.06.2018 10:32
Avengers|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne przedstawiające nową grupę Avengers i ich przeciwnika - Thanosa. Czy tak będą się prezentować herosi w „Avengers 4”?

Film „Avengers: Infinity War” wcisnął wszystkich fanów Marvela w fotele. Emocjonujący finał produkcji braci Russo sprawił, że widzowie z niecierpliwością czekają na kontynuacje pojedynku z Thanosem, który znacząco wpłynął na cały wszechświat. Cliffhanger kończący 3. część „Avengers” nie daje spokoju miłośnikom MCU i wciąż powstają nowe fanowskie hipotezy dotyczące kulminacji kosmicznego Thanosa. Wiadomo, że znaczącą rolę odegra Captain Marvel, która zostanie wprowadzona w solowym filmie tuż przed premierą „Avengers 4”. Zainteresowanie filmem podsycił przeciek grafik koncepcyjnych z 4. części „Avengers”, przedstawiający nowy skład supergrupy.

„Avengers 4” - przeciek concept artów

Na portalu heroisx.com pojawiły się grafiki koncepcyjne przedstawiające herosów oraz Szalonego Tytana. Autor artykułu przesłał concept arty do twórców strony Screen Rant i informacja o przecieku obiegła cały świat. Co widzimy na graficie?

Avengers 4 Fot. foto: print screen z heroisx.com

Concept art przedstawia pierwsze wcielenie Avengers i pozostałych herosów, którzy zostali przy życiu. Z ilustracji wynika, że do zespołu dołączą Captain Marvel, Nebula, Rocket Raccoon, Ant-Man i War Machine. Pomiędzy nimi możemy dostrzec Thora, Kapitana Amerykę, Iron Mana, Black Widow, Hulka i Hawkeye'a. Mimo że trzon grupy stanowią dobrze znani herosi, ich wygląd znacznie się zmienił. Według grafiki Steve Rogers porzucił tożsamość Nomada, zgolił brodę, skrócił włosy i ponownie wskoczył w wersję kostiumu nawiązującego do narodowych barw USA. Black Widow powróci do swoich rudych włosów, ale tym razem zepnie je w kucyk. Największą uwagę przykuł jednak Hulk. Nie tylko ze względu na swoje rozmiary - ale przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy nosi kostium. Być może wiąże się to ze stratą kontroli Bannera nad zielonym gigantem. Rozczarowuje jednak wizerunek Hawkeye'a, który według plotek miał przybrać pseudonim Ronin. Tymczasem Clint Barton nosi swój stary kostium i wciąż posługuje się łukiem. Brakuje też Wasp. Czy to możliwe, że zginęła wraz z innymi herosami?

Do sieci trafiła też grafika przedstawiająca Thanosa.

Thanos Fot. foto: print screen z heroisx.com

Szalony Tytan nie wiele różni się od swojego wcielenia w „Infinity War”. Thanos w pełnej zbroi dzierży Rękawicę Nieskończoności, a w drugiej dłoni trzyma potężny miecz o dwóch ostrzach. 

Nie wiadomo, czy grafika to oficjalny materiał pochodzący z filmu. Trudno też określić, czy pomysł na wygląd postaci wszedł w życie w finalnej fazie filmu. Niejednokrotnie pisaliśmy o concept artach, które powstały we wczesnej fazie produkcji i były jedną z wielu koncepcji dotyczących postaci. Szefowie Marvel Studios raczej nie potwierdzą ani nie zaprzeczą informacji, bo po pierwsze nie chcą zdradzać wydarzeń z filmu, a po drugie dodatkowy szum wokół „Avengers 4” zawsze się przyda. 

Jak będzie wyglądał skład Avengers w 4. części serii? Przekonamy się dopiero na początku maja 2019 roku, kiedy produkcja trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.