Wyciekły scenariusze „Gry o tron”. Serwery HBO zhakowane

Sergiusz Kurczuk
01.08.2017 10:10
Wyciekły scenariusze „Gry o tron”. Serwery HBO zhakowane Fot. kadr z filmu

Hakerzy włamali się na serwery HBO i ukradli ponoć ok. 1,5 TB danych, w tym scenariusze przyszłych odcinków 7. sezonu „Gry o tron”. Opis 4. odcinka krąży po sieci, więc uwaga na spoilery!

„Gra o tron” znowu ma problemy z piratami i tym razem nie chodzi o Eurona Greyjoya. Stacja HBO chciała być miła i udostępniła krótki trailer 4. odcinka 7. sezonu „Gry o tron”. Jednak znaleźli się hakerzy, którzy postanowili być milsi. Według serwisu Entertainment Weekly złodzieje wdarli się na serwery stacji i wykradli ok. 1,5 TB danych (tak przynajmniej twierdzą). Wśród wykradzionych informacji są oczywiście scenariusze do przyszłych odcinków „Gry o tron”. Opis nadchodzącego odcinka został wrzucony do sieci. Nie wiadomo, czy scenariusz jest prawdziwy, ale lepiej go nie szukać i nie ryzykować, chyba że lubicie spoilery. Komputerowi złodzieje udostępnili też przedpremierowo odcinki seriali Ballers i „Room 104”.

Hakerzy twierdzą, że są w posiadaniu kolejnych opisów przyszłych odcinków „Gry o tron” i straszą, że niedługo zamieszczą jej w sieci. Na razie nie wiadomo, czy mówią prawdę. Być może liczą, że dostaną okup. W końcu „Gra o tron” to największy skarb stacji HBO i najbardziej „piracony” serial wszech czasów. Twórcy robią, co mogą, żeby kolejne odcinki utrzymać w tajemnicy, chociaż nie zawsze się to udaje. Osoby odpowiedzialne za włamanie na serwery HBO informując media o swoim wyczynie, poprosiły o rozpowszechnienie informacji. Najwyraźniej bardzo im zależy, żeby wiadomość dodarła do jak największej liczby osób.
Przedstawiciele stacji potwierdzili oficjalnie, że doszło do ataku hakerskiego, ale nie zdradzili, co dokładnie zostało wykradzione. Jeden z pracowników stacji powiedział, jakie kroki zostały już podjęte.

Natychmiast rozpoczęliśmy śledztwo wokół tego incydentu i współpracujemy z organami ścigania oraz zewnętrznymi firmami zajmującymi się ochroną danych komputerowych.

Ten wyciek to nie pierwszy tego typu przypadek, jeżeli chodzi o „Grę o tron”. We wcześniejszych latach zdarzały się już sytuacje, w których opisy odcinków, a nawet całe odcinki znalazły się w sieci przed premierą. Poza tym HBO od dawna walczy z piratami żerującymi na sukcesie ich serialu. Jednak patrząc na kroki, jakie podejmują w walce z nielegalnie udostępnianymi odcinkami „Gry o tron”, nie są zbyt efektywne. W 2017 roku doszło już do podobnej sytuacji, kiedy ktoś włamał się na serwery Netflixa i udostępnił nowy sezon serialu „Orange is the New Black”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.