Zauważyliście to odniesienie do „Nowej Nadziei” w „Ostatnich Jedi”? Oto jak historia Luke'a i Lei zatoczyła koło

Sergiusz Kurczuk
13.04.2018 14:01
Luke Skywalker i Leia Organa|undefined Fot. materiały promocyjne

Ten Easter egg z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” to prawdziwy szok dla każdego fana kosmicznej sagi. 

„Gwiezdne Wojny” rozpalają wyobraźnię tysięcy widzów na całym świecie już od ponad 40 lat. Fani pierwszej trylogii znają ją na pamięć. Wiele scen z pierwszych trzech filmów dziejących się w uniwersum przeszło do historii kinematografii jako klasyka. Nowa trylogia, a szczególnie VIII epizod w reżyserii Riana Johnsona nie został odebrany tak przychylnie, jak się spodziewano. Filmowcowi niejednokrotnie zarzucano, że niszczy słynną serię. Pojawiły się nawet głosy, by usunąć „Ostatnich Jedi” z kanonu „Star Wars”. Jeden fan dostrzegł jednak w filmie Johnsona coś, co zmiękczy serce nawet najbardziej zatwardziałego przeciwnika VIII epizodu.

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” jak „Nowa nadzieja”?

Niedawno ukazała się domowa edycja filmu Riana Johnsona. Oczywiście sieć zalały wycięte sceny z „Ostatnich Jedi”, ale widzowie wykazali się też spostrzegawczością. Jeden z fanów zauważył na przykład drobną wpadkę, która mogła zaważyć na losach całej galaktyki. Tym razem mamy dla Was jednak coś naprawdę mocnego. Miłośnik „Star Wars” ukrywający się pod twitterowym nickiem JM McNab zamieścił na swoim profilu ciekawe spostrzeżenie, rzucające nowe światło na jedną z końcowych scen „Ostatnich Jedi”

Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że historia Luke'a Skywalkera rozpoczyna się, kiedy Leia wysyła projekcję swojej osoby, prosząc o pomoc i kończy się, kiedy on wysyła swoja projekcję, pomagając Lei. 

Chodzi oczywiście o jedną z najsłynniejszych scen z „Nowej nadziei”, kiedy Luke uruchamia przekaz zakodowany w drodzie R2-D2

Ten genialny zabieg Riana Johnsona sprawił, że w filmie nie tylko pojawił się kolejny hołd złożony Carrie Fisher, ale całej pierwszej trylogii i postaci granej przez Marka Hamilla. W scenie, kiedy Luke żegna się z Leią, historia rodzeństwa zatacza koło. Żeby było zabawniej, w „Ostatnich Jedi” odtworzono wiadomość od Lei na samym początku, kiedy Luke ponownie spotyka się z R2-D2. 

Co czeka garstkę Ruchu Oporu, która pozostała przy życiu? Dowiemy się dopiero w IX epizodzie, którego premiera planowana jest na koniec roku 2019. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.