Znamy datę rozpoczęcia zdjęć do solowego filmu Obi-Wana Kenobiego!

Natalia Hluzow
11.12.2017 16:46
Znamy datę rozpoczęcia zdjęć do solowego filmu Obi-Wana Kenobiego! Fot. kadr z wideo

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” czekają jeszcze na swoją premierę, a tymczasem kolejna historia ze świata „Star Wars” przymierza się już do rozpoczęcia zdjęć.

Kiedy już myślałeś, że filmowe uniwersum „Star Wars” nie może się już bardziej rozrosnąć, zaczęły pojawiać się plany realizacji filmów poświęconych każdemu z głównych bohaterów sagi z osobna. Na pierwszy ogień pójdzie solowy film Hana Solo pod tytułem „Solo: A Star Wars Story” (!), który ma trafić do kin 25 maja 2018 roku. Po nim przyjdzie kolej na obraz poświęcony losom Obi-Wana Kenobiego, co zostało potwierdzone już w sierpniu 2017. Kiedy zatem możemy spodziewać się filmu?

Jak donosi portal Omega Underground, zdjęcia do spin-offu rozpoczną się na początku 2019 roku. Oznacza to, że prawdopodobnie film zobaczymy w połowie roku 2020. A to z kolei prowadzi do bardzo pozytywnej konkluzji dla fanów „Gwiezdnych wojen” – na przestrzeni najbliższych 3 lat będziemy mieli szanse zobaczyć co najmniej 4 pełnometrażowe filmy aktorskie z uniwersum „Star Wars” („Ostatni Jedi” w grudniu 2017, „Solo” w maju 2018, „Gwiezdne wojny: Epizod IX” w grudniu 2019 i film o Obi-Wanie w połowie roku 2020).

Film ma opowiadać o czasie, który Obi-Wan spędził na Tatooine, gdzie po wygnaniu doglądał z ukrycia dorastającego Luke’a Skywalkera. Nie wybrano jeszcze reżysera ani scenarzysty, jednak na pierwsze stanowisko najczęściej typuje się Stephena Daldry’ego („Lektor”, „Godziny”, „The Crown”). W roli Obi-Wana chciałby powrócić Ewan McGregor. Pojawiła się też plotka, że być może u jego boku zobaczymy znów Liama Neesona. Wszystkie te teorie pojawiają się jednak narazie w sferze domysłów.

Pewne jest natomiast to, że Disney i Lucasfilm nie próżnują. „Ostatni Jedi” za chwilę pojawi się w kinach, zdjęcia do filmu o Hanie Solo zostały już zakończone, J.J. Abrams przygotowuje się do IX epizodu, a Rian Johnson pracuje nad kolejną trylogią. Poza solowym filmem Obi-Wana, w planach jest też kolejny spin-off „Gwiezdnych wojen”, który znajduje się już na etapie przygotowawczym. Produkcją zajmie się Kevin Feige. Plotka głosi, że jego głównym bohaterem będzie Boba Fett. Na szczegóły dotyczące tej produkcji przyjdzie nam jednak trochę poczekać… Tymczasem, już za kilka dni będziemy mieli okazję obejrzeć VIII epizod głównej sagi. Premiera „Gwiezdnych wojen: Ostatnich Jedi” już 14 grudnia 2017 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.