Oto narodziny MCU - zobaczcie pierwsze zdjęcie Roberta Downeya Jr w masce Iron Mana

26.11.2020 15:14
Robert Downey Jr jako Tony Stark/Iron Man w filmie "Iron Man" Fot. EAST NEWS/EVERETT COLLECTION

Chcecie zobaczyć narodziny MCU? Oto zdjęcie z pierwszych przymiarek RDJ-a do roli Iron Mana. Zostało uchwycone prawie 15 lat temu. Poczujcie nostalgię razem z nami.

Iron Man - zobaczcie archiwalne zdjęcie z pierwszej próby garderoby

Na Twitterze znów popularność uzyskało zdjęcie przedstawiające pierwsze przymiarki Roberta Downeya Juniora do roli Iron Mana. Chodzi konkretnie o pierwszą próbę garderoby, kiedy RDJ na głowę zakładał ikoniczny hełm marvelowskiego superherosa. Dowiedzieliśmy się, że w 2007 roku jego głowę dosłownie "wkręcano" do hełmu. Och jakże czasy się zmieniły. 

Polecamy

Wynika z tego, że gdy Downey nie tylko zaczynał swoją przygodę z postacią, ale też przy okazji rozpoczynał najbardziej dochodową serię filmów w historii kinematografii, granie Iron Mana było zagrożeniem dla jego zdrowia.

Zobaczcie archiwalne foto z 2007 roku:

Polecamy

Robert Downey Jr pojawił się niedawno w programie Davida Lettermana "Mojego następnego gościa nie trzeba przedstawiać", gdzie wyjaśnił, że pierwotnie hełm dosłownie go oślepiał:

Na początku wszystko było normalnie na planie. Nie chcieli wydawać pieniędzy na efekty specjalne. Wiec pamiętam, jak mi zakładali ten hełm... Założyłem go na głowę, zamknęli mi go i nic nie widziałem. A potem odpalili jeszcze światełka LED i wtedy już nic nie widziałem. Absolutnie nic.
Polecamy

Z czasem technologia rozwinęła się na tyle, że Downey nawet nie chciał słyszeć o tym, żeby zakładać na głowę jakieś hełmy:

Kiedy robiliśmy ostatnich "Avengers", to pytali się mnie: "Hej Robert, chciałbyś na chwilę włożyć...?". Hełm? Nie! Nie ma takich szans. Zróbcie mi dwie kropeczki pod oczami, a potem resztę sobie dorysujcie na komputerze.

Ponad 10 lat pracy nad jedną serią filmową może doprowadzić do załamania nerwowego chyba każdego, więc my się RDJ-owi nie dziwimy. Jego ostatnią produkcją w MCU było "Avengers: Endgame" z 2019 roku. Aktor ma się pojawić w "Sherlocku Holmesie 3", ale niestety film wciąż jest przekładany w czasie.  

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia