Zwiastun „Logana” z muzyką Johnny'ego Casha

Robert Skowronski
21.10.2016 08:54
Zwiastun „Logana” z muzyką Johnny'ego Casha Fot. kadr z wideo

Wcześniej pokazano nam tylko trwającą 6 sekund zajawkę. Nie trzeba było jednak czekać zbyt długo, by w końcu zobaczyć 1. zwiastun ostatniego filmu o Wolverinie.

„Logan” będzie trzecią odsłoną solowego filmu o Rosomaku z rolą Hugh Jackmana. Obraz w reżyserii Jamesa Mangolda ma trafić do kin 3 marca 2017 roku. Całość będzie oparta na komiksie „Wolverine: Old Man Logan”. Zobaczymy więc tytułowego X-Mena jako starzejącego się alkoholika, który zaczyna tracić moc samouzdrawiania. Upijając się będzie starał się walczyć z nieustającym bólem przeszywającym jego ciało.

Udostępniono już nieco bardziej szczegółowy zarys fabuły. Zdradzono, że film będzie się rozgrywać w 2024 roku w momencie, w którym Logan zarabia na życie jeżdżąc limuzyną i wlewając w siebie mnóstwo alkoholu. Rodzi się coraz mniej mutantów, zaś rząd realizuje operację Transigen. Jej celem jest zmienianie zmutowanych dzieci w maszyny do zabijania, a na jej czele stoi Nathaniel Essex. Profesor Xavier traci pamięć przez postępującą chorobę Alzheimera. Wolverine będzie musiał pokonać Essexa z pomocą młodej dziewczyny, Laury Kinney, która tak jak on posiada zabójcze pazury w każdej dłoni.

„Logan”, do którego scenariusz napisał David James Kelly, będzie filmem oznaczonym kategorią wiekową R. W obsadzie oprócz Jackmana znaleźli się Stephen Merchant, Eriq La Salle, Elise Neal, Patrick Stewart oraz Elizabeth Rodriguez. Zobaczcie 1. zwiastun „Logana”:

W sieci pojawiła się też nieco różniąca się wersja trailera:

Wcześniej mówiono o tym, że głównym czarnym charakterem będzie Mister Sinister - nie zostało to jednak potwierdzone. Z pewnością zobaczymy grupę The Reavers dowodzoną przez Donalda Pierce'a granego przez Boyda Holbrooka.

James Mangold opowiadając o swoim nowym dziele wyjaśnił, dlaczego postanowił tym razem obdarzyć bohatera bliznami:

Chcemy pozostawić widza z kilkoma pytaniami. W celu stworzenia innego Logana, a także odmiennego tonu filmu o Wolverinie, czuliśmy, że nie możemy trzymać się każdej z ustanowionych wcześniej tradycji. W innym wypadku bylibyśmy w pułapce decyzji podjętych przed nami. Usunęliśmy więc czynnik uzdrawiający Logana i powodujący zanikanie jego blizn. Pomyśleliśmy sobie, że tę zdolność mógł mieć, kiedy był młodszy, ale z wiekiem jest coraz bardziej schorowany. Wciąż potrafi się szybko uzdrawiać, ale pozostawia to blizny.

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Logana”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.