Robert Downey Jr. zapowiada, że nawet „Wojna bez granic” nie zażegna konfliktu Iron Mana i Kapitana Ameryki

Natalia Hluzow
29.12.2017 15:50
Robert Downey Jr. zapowiada, że nawet „Wojna bez granic” nie zażegna konfliktu Iron Mana i Kapitana Ameryki Fot. kadr z wideo

Konflikt między Tonym Starkiem i Stevem Rogersem trwa. I jakaś tam apokalipsa, zagłada ludzkości czy najazd najgroźniejszego złoczyńcy w kosmosie nie jest w stanie go przerwać. Przynajmniej na razie.

Bohaterowie, którzy dotychczas wspólnie ratowali świat w kostiumach Iron Mana i Kapitana Ameryki zawsze się spierali, jednak na dobre poróżnili się w ostatnim wspólnym filmie – „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. I choć niektórzy zakładali, że zagrożenie, jakie niesie ze sobą przybywający po Kamienie Nieskończoności Thanos, sprawi, że superherosi ogłoszą rozejm – Robert Downey Jr. zapowiada, że fanom filmowego uniwersum Marvela przyjdzie jeszcze trochę na to poczekać.

Aktor w wywiadzie dla USA Today powiedział:

To dla mnie najtrudniejsze, ponieważ spoglądam na [Chrisa] Evansa i chcę podejść, poczuć jego zapach albo powiedzieć, że wygląda nieźle w tych okularach, kiedy idzie na lunch. Ale po prostu nie mogę i od razu porażam go wzrokiem i wpadam w szał. Ale i ta relacja w końcu się odmieni.

W ten charakterystyczny dla siebie sposób, Downey Jr. chce nam najwyraźniej przekazać, że dawne waśnie między bohaterami nie zostaną od razu zapomniane, jednak ostatecznie – w obliczu walki o przyszłość naszej planety – panowie znowu znajdą wspólny język. Chris Evans nie skomentował jeszcze tej sprawy. 

Nowe materiały z filmu „Avengers: Infinity War”

Prócz rewelacji na temat konfliktu Iron Mana i Kapitana Ameryki, USA Today zaprezentowało także nowe zdjęcie z filmu, na którym znaleźli się Mantis, Rocket i Thor. Ich spotkanie zapowiadał już trailer przygotowany dla uczestników Comic-Con w San Diego (i tak naprawdę zakończenie filmu „Thor: Ragnarok”), jednak wątek ten został pominięty w pierwszym oficjalnym zwiastunie „Avengers: Infinity War”. Teraz jasno i wyraźnie możemy zobaczyć go na fotosie z filmu, który ukazuje Mantis używającą swoich mocy, by ożywić Thora.

W sieci pojawił się też materiał wideo przedstawiający walkę Draxa i Thanosa, jednak na prośbę studia szybko go usunięto. Prawdopodobnie była to scenka następująca po jednym z fragmentów, które przed premierą trailera wyciekły do sieci. Tym, którym Drax zapowiada, że przyszedł czas na rozprawienie się z Thanosem za śmierć żony i córki.

Czy faktycznie Drax podejmie próbę własnoręcznego pokonania Thanosa? Jak będzie wyglądała współpraca Thora i Strażników Galaktyki? I kiedy Iron Man i Kapitan Ameryka wreszcie się pogodzą?! Wszystkiego dowiemy się już za niecałe 4 miesiące, kiedy 25 kwietnia 2018 roku „Avengers: Infinity War” trafi do polskich kin.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.