Filmy, w których pojawiła się muzyka The Prodigy

Karolina Woźniak
05.03.2019 11:46
The Prodigy w filmach|undefined Fot. : Romana Makówka

Keith Flint został znaleziony martwy w swoim domu w Essex. Jak się okazuje, muzyk odebrał sobie życie. Dla wszystkich wiadomość okazała się wstrząsająca.

Keith Flint targnął się na swoje życie, ale jego muzyka dalej będzie nam towarzyszyć. The Prodigy to zespół, który powstał w 1990 roku. Najpopularniejszymi utworami były "Breathe" czy "Firestarter". Pierwszą płytę wydali w 1992 roku, ale sukces zespołu przyszedł dopiero w 1995 roku po wydaniu krążka "The Fat of the Land". Postanowiliśmy przedstawić Wam filmy, w których możecie usłyszeć twórczość Keitha Flinta.

The Prodigy: Filmy, w których usłyszymy muzykę Keitha Flinta

Przeczytaj także

Przedstawiamy Wam produkcje, w których możecie usłyszeć utwory stworzone przez popularny zespół. Część z Was z pewnością oglądała te filmy. Jesteście ciekawi, w jakich zagranicznych produkcjach usłyszycie The Prodigy?

"Kick Ass" Matthew Vaughn (2010)

Filmy, który opowiada o nastoletnim fanie komiksów, który pewnego dnia postanawia zostać superbohaterem. Zakłada strój, maskę i wyrusza w miasto na pomoc ludziom. Jedyny problem jest taki, że nie ma on żadnych mocy, które mogłyby uczynić z niego herosa. W końcu dołącza do niego Hit Girl - wytrenowana w zabijaniu nastolatka, którą szkoli jej ojciec. W filmie pojawił się utwór "Stand Up".

"Hakerzy" Iain Softley (1995)

Utalentowany, młody haker razem ze swoimi przyjaciółmi postanawia powstrzymać złodzieja przed kradzieżą miliona dolarów. W filmie wystąpiła Angelina Jolie, Matthew Lillard, Jonny Lee Miller i Jesse Bradford. W produkcji Iaina Softleya słyszymy "Voodoo People".

"Doberman" Jan Kounen (1997)

Grupa gangsterów przeprowadza napad na paryski bank. Cwani rabusie przeprowadzają na początku fałszywy napad, żeby zmylić władze. Grupa czuje się niezwyciężona. W tym filmie wykorzystano utwór The Prodigy "Voodoo People".

"Vexille" Fumihiko Sori (2007)

Film przedstawia przyszłość, w której naukowcy pracują nad robotyzacją ludzkiego ciała. Żeby dowiedzieć się, na jakim etapie są nielegalne prace, formuje się tajna jednostka SWORD. "Vexille" można scharakteryzować jako anime, science fiction i kino akcji w jednym. Na ścieżce dźwiękowej znajdziemy nie tylko The Prodigy, ale także Dead Can Dance czy Paul Oekenfold.

Keith Flint nie żyje

Czwartego marca 2019 roku policjanci zostali wezwani na posesję Keitha Flinta w Brook Hill, Dunmow (Essex). Ratownicy próbowali udzielić mężczyźnie pierwszej pomocy, niestety bezskutecznie. Keith Flint nie przeżył. Artysta popełnił samobójstwo. 

Zobacz także: >>Anonymous z ostrzeżeniem dla wokalisty The Prodigy<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.