„Alienista”: aktorzy z nowego serialu Netfliksa opowiadają o profilowaniu kryminalnym w XIX wieku

Natalia Hluzow
05.04.2018 12:26
Alienista plakat|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

„Alienista” to nowy psychologiczny serial Netfliksa osadzony w Nowym Jorku z XIX wieku. Serwis zaprezentował właśnie zakulisowy materiał, w którym Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning opowiadają o swoich bohaterach i ich nietypowym jak na tamte czasy zajęciu.

Nowy serial Netfliksa to oparty na wielokrotnie nagradzanym bestsellerze Caleba Carra naturalistyczny, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który prezentuje fascynującą historię osadzoną w jednym z najpotężniejszych miast na świecie. Akcja produkcji toczy się w 1896 roku w realiach tzw. „pozłacanego wieku” w Nowym Jorku. Głównym bohaterem jest Laszlo Kreizler (Daniel Brühl), genialny i maniakalny psycholog znany jako „alienista”. Dr Kreizler jest zwolennikiem nowej, kontrowersyjnej metody leczenia chorób psychicznych, która może pomóc w schwytaniu rytualnego mordercy młodych chłopców. Specyficznemu lekarzowi w śledztwie pomogą John Moore (Luke Evans), ilustrator jednego z nowojorskich dzienników, oraz ambitna sekretarka Sara Howard (Dakota Fanning), której celem jest zostać pierwszą kobietą-detektywem w historii Nowego Jorku. 

„Alienista” - zakulisowy materiał z serialu

W nowym, zaprezentowanym przez Netfliksa materiale poświęconym serialowi „Alienista” Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning opowiadają o swoich postaciach i stosowanej przez nie (niespotykanej jak na XIX wiek) metodzie profilowania kryminalnego, które umożliwiało im ściganie sprawców okrutnych zbrodni.

„Alienista” - obsada i data premiery

Obok Daniela Brühla, Luke’a Evansa i Dakoty Fanning w „Alieniście” wystąpią Brian Geraghty („The Hurt Locker. W pułapce wojny”) w roli komendanta policji Theodore’a Roosevelta, Douglas Smith („Sama przeciw wszystkim”) i Matthew Shear („Mistress America”) jako bliźniacy Marcus i Lucius Isaaksonowie, Matt Lintz („Piksele”) jako chłopiec na posyłki i szofer dr Kreizlera imieniem Stevie, Robert Ray Wisdom („Prawo ulicy”) jako tajemniczy Cyrus, lokaj psychologa oraz Q’orianka Kilcher („Podróż do nowej ziemi”) jako jego niema służąca.

Premiera serialu w serwisie Netflix została zapowiedziana na 19 kwietnia 2018 roku. Platforma tradycyjnie zaprezentuje wtedy wszystkie 10 odcinków pierwszego sezonu. Więcej Netfliksowych nowości na kwiecień 2018 znajdziecie w osobnym artykule.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.