Atomówki powrócą w 2. sezonie

Robert Skowronski
22.07.2016 12:54
Atomówki powrócą w 2. sezonie Fot. kadr z serialu

Dziewczynki wróciły po 11 latach nieobecności w telewizji. Na ponowne ich zjawienie prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać już tak długo.

Cartoon Network zamówił 2. sezon „Atomówek”, po tym jak nowa porcja odcinków, która zadebiutowała w 2016 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem, a co za tym idzie z dużą oglądalnością. Serial zgromadził w sumie ok. 81 milionów widzów na całym świecie. To największe osiągnięcie w historii stacji. Serial uzyskał też nominację do nagrody Emmy w kategorii Najlepszy krótkometrażowy program animowany.

Rob Sorcher, Chief Content Officer w Cartoon Network, cieszy się, że serial został doceniony wspomnianym zakwalifikowaniem się do walki o statuetkę:

To wielka chwila dla „Atomówek” dzięki nominacji do Emmy, zadebiutowaliśmy też na jednej z największych imprez dla fanów, a teraz 2. sezon dostał zielone światło. Gratuluję całemu zespołowi kreatywnemu Cartoon Network, który obdarzył produkcję supermocami poprzez idealne proporcje Związku X. Stworzono telewizyjny show dla nowej generacji fanów.

W nowej wersji „Atomówek” głosy Bójce, Bajce i Brawurce podkładają odpowiednio: Cathy Cavadini, Tara Strong i Elizabeth Daily. Z oryginalnych aktorów dubbingujących pozostał jedynie Tom Kenny jako narrator i burmistrz Tonwsville. Producentami wykonawczymi serialu są Nick Jennings oraz Bob Boyle. W projekt jest też zaangażowany Craig McCracken, twórca oryginalnych serii.

Dużą popularnością cieszył się też kreator własnych Atomówek, który został udostępniony z okazji premiery serialu. Tą zabawką online zainteresowało się aż 12 milionów użytkowników, którzy często ustawiali wizerunki stworzonych postaci jako swoje zdjęcia profilowe na Facebooku.

Nowa seria przyniosła odświeżoną szatę graficzna, o której opowiedział Nick Jennings:

Oryginalna produkcja miała charakterystyczną grafikę, co było świetne. Jednak rozumiemy, że nasza dzisiejsza widownia jest inna, podobnie jak sposób, w jaki opowiadamy historię, dlatego staramy się, żeby postacie były nieco bardziej szczegółowe i realistyczne. Graficzna jakość oryginału może być przeszkodą dla publiczności przyzwyczajonej do starego materiału, więc trochę złagodziliśmy wygląd bohaterek.

Przypomnijmy, że serial powstał w latach 90. i doczekał się 78 regularnych odcinków. W 2014 powrócił w specjalnym epizodzie, stworzono również film pełnometrażowy oraz serię gier. „Atomówki” to jedna z najczęściej nagrodzonych produkcji Cartoon Network. Dzieło Craiga McCrackena ma na swoim koncie dwie prestiżowe nagrody Emmy wraz pięcioma nominacjami oraz dużą liczbę wyróżnień z zakresu animacji.

Cieszycie się, że powstanie 2. sezon?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.