„Better Call Saul” doczeka się 3. sezonu

Robert Skowronski
16.03.2016 13:39
|north Fot. AMERICAN MOVIE CLASSICS (AMC) / Album / East News

Jeszcze nie skończyła się 2. seria odcinków produkcji stacji AMC, a już wiemy, że doczekamy się kolejnej. Co wiadomo o 3. sezonie „Better Call Saul”?

Jimmy McGill czy też Saul Goodman, w którego wciela się Bob Odenkirk, będzie nam się prezentować na małym ekranie przez przynajmniej 10 kolejnych epizodów. Trwający obecnie 2. sezon spin-offu „Breaking Bad” udowadnia nam, że jest jeszcze sporo do opowiedzenia o średnio sobie radzącym prawniku.

Szef stacji AMC, Charlie Collier, wyznał, że to co udało się osiągnąć przy produkcji serialu udowadnia zasadność jego kontynuowania:

To, co Vince, Peter i Bob osiągnęli w „Better Call Saul”, zdarza się rzadko i jest niezwykłe. Wzięli na warsztat jeden z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji, a następnie stworzyli prequel, który doskonale sprawdza się samodzielnie. Oglądanie moralnego przekształcania się Jimmy'ego McGilla w Saula Goodmana bawi i zachwyca miliony fanów. Bez względu na to czy zaczynali od „Breaking Bad”, czy też nie. Ta seria ma swój charakter, tempo i wrażliwość i nie możemy się doczekać aż zobaczymy, co ta niezwykle utalentowana grupa pokaże w następnym sezonie.

W obsadzie znajdują się oprócz Boba Odenkirka także Jonathan Banks, Michael McKean, Rhea Seehorn, Patrick Fabian oraz Michael Mando. Twórcami serialu są wspomnieni Vince Gilligan oraz Peter Gould. Producentami wykonawczymi „Better Call Saul” są zaś Mark Johnson, Melissa Bernstein i Thomas Schnauz.

Przy okazji premiery drugiego sezonu Bob Odenkirk opowiedział o presji jaka towarzyszyła twórcom przy ich pracy:

Wszyscy podchodzimy do tego z wielką starannością mając świadomość jakie ryzyko wiąże się z tą produkcją.

Serial może się pochwalić zdobyciem siedmiu nominacji do nagrody Emmy, a także niesłabnącą popularnością wśród widzów. Dotychczasowe odcinki drugiej serii obejrzało średnio 4,4 miliona widzów - 2,7 miliona to osoby między 25 a 54 rokiem życia.

Trudno powiedzieć ilu użytkowników sieci obejrzało serial z nielegalnych źródeł. Wiemy jednak, że stacja AMC stara się ograniczyć ich liczbę poprzez wszczęcie wojny z piratami. Wprowadzona została technologia o nazwie NexGuard, która pozwala telewizji nanieść w procesie postprodukcji na swoje programy specjalny znak wodny. Umożliwia on wytropienie stron, na których zostały udostępnione odcinki i usunięcie ich z nielegalnych zasobów.

Cieszycie się, że powstanie trzeci sezon „Better Call Saul”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.