Czy Werner Herzog wystąpi w aktorskim serialu „Star Wars”?

Sergiusz Kurczuk
12.10.2018 14:54
Czy Werner Herzog wystąpi w aktorskim serialu „Star Wars”? Fot. AFP/EAST NEWS

Według najnowszych doniesień w serialu „The Mandalorian” ma wystąpić słynny niemiecki filmowiec Werner Herzog. W kogo się wcieli?

Pierwszy aktorski serial dziejący się w świecie „Gwiezdnych Wojen” jest wciąż owiany tajemnicą. Na początku października 2018 roku Jon Favreau, który zajmuje się produkcją „The Mandalorian”, zdradził co prawda krótki opis fabularny, ale wciąż nie wiadomo, kto dołączy do obsady nowej historii z uniwersum „Star Wars”. Pojawiły się jednak informacje, wskazujące, że w serialu zagra słynny niemiecki filmowiec Werner Herzog. Skąd te przypuszczenia?

„The Mandalorian” - Werner Herzog w serialu „Gwiezdne Wojny”?

Według doniesień portalu Screencrush Herzog ma dołączyć do obsady „The Mandalorian”. Wskazują na to słowa reżysera, które wypowiedział na początku września 2018 roku w wywiadzie dla Indiewire. Herzog wspomniał w rozmowie, że pojawi się w nadchodzącej „dużej serii filmowej”. Tajemnicze słowa rozbudziły miłośników kina, którzy zaczęli łączyć filmowca z powstającymi blockbusterami pokroju „Top Gun 2” czy IX epizodu „Gwiezdnych Wojen”. Według niektórych fanów Herzog użył skrótu myślowego i w rzeczywistości chodziło mu o serial „The Mandalorian”. Podejrzenie pojawiło się po tym, jak dziennikarze serwisu Making Star Wars i /Film zauważyli, że na nowym zdjęciu ekipy serialu, jeden z członków ekipy nosił przypinkę ze słowem „Huckleberry”. Co ciekawe Herzog tym „kryptonimem” określił w wywiadzie tajemniczą produkcję, w której wystąpi. 

Werner Herzog Fot. foto: VALERIE MACON/AFP/East News

Herzog słynie z takich filmów jak „Nosferatu wampir”, „Fitzcarraldo”, „Aguirre, gniew boży” czy dokumentu „Grizzly Man”. Zagrał również w wielu filmach, także swoich. Ostatnio widzowie mogli oglądać go w takich filmach „Jack Reacher: Jednym strzałem” i „Druga ojczyzna - kronika tęsknoty”. Użyczył też głosu w serialu animowanym „Rick and Morty”.

„The Mandalorian” - kiedy premiera?

Na razie trudno powiedzieć, czy doniesienia o udziale Herzoga w serialu „Star Wars” okażą się prawdzie. Dowiemy się, kiedy twórcy zaprezentują oficjalną obsadę produkcji. Nawet jeśli reżyser pojawi się w „The Mandalorian”, trudno powiedzieć czy zagra dużą rolę, czy jego udział ograniczy się jedynie do występu gościnnego. Na razie nie podano dokładnej daty premiery, ale debiutu tego przedsięwzięcia możemy spodziewać się dopiero w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.