Czy powstanie 2. sezon serialu „Inhumans” Marvela?

Kamil Kacperski
10.04.2018 14:46
Anson Mount jako Black Bolt|undefined Fot. kadr z serialu

Takie doniesienia pojawiają się internecie po tym, jak ogłoszono, że jedna z gwiazd serialu do obsady „Star Trek: Discovery”. Czy to już koniec królewskiej rodziny Attilana?

Twórcy „Star Trek: Discovery” poinformowali, że do obsady 2. sezonu serialu dołączy Anson Mount. Aktor wcieli się w kapitana Christophera Pike'a, czyli poprzednika Jamesa T. Kirka. To raczej niefortunna informacja dla fanów 1. sezonu „Inhumans” (o ile tacy istnieją), ponieważ Mount grał w nim Black Bolta, czyli króla Attilan, kosmicznej kolonii zamieszkanej przez tytułowych Inhumans.

Jeden z współtwórców serialu, szef ABC Channing Dungey, przyznał w jednym z wywiadów, że oglądalność serialu była na zaskakująco niskim poziomie:

„Inhumans” nie zostało przyjęte tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Nie podjęliśmy jeszcze oficjalnych decyzji dotyczących tego, które seriale zobaczymy w kolejnych sezonach. Mogę jedynie zdradzić, że liczby były niesatysfakcjonujące, i że spodziewaliśmy się czegoś lepszego.

Koniec Inhumans?

Takie słowa, zwłaszcza z ust jednej z osób decyzyjnych, nigdy nie są zwiastunem czegoś dobrego. Wydawało się, że ABC zdążyło już cicho anulować „Inhumans”, ale oficjalne stanowisko nigdy nie zostało przedstawione publicznie. Wydaje się, że angaż głównego bohatera w innym serialu jest jedynie gwoździem do trumny produkcji Marvela. Być może stacja telewizyjna nie chce publicznie przyznać się do błędu i dlatego wciąż zwleka w ogłoszeniu zakończenia produkcji „Inhumans”.

Swoją drogą rozczarowanie ABC jest dość dobrze uzasadnione - nowy program miał opierać się na sukcesie innego serialu Marvela nadawanego na antenie stacji, czyli „Agents of S.H.I.E.L.D.”, które mimo wzlotów i upadków doczekało się już 6 sezonów. Do tego należy dodać jeszcze fakt, że obydwa programy należą do Marvel Cinematic Universe, czyli domu Avengers, Spider-Mana i Strażników Galaktyki. Nawet sukcesy innych produkcji nie pomogły „Inhumans” zdobyć poklasku wśród fanów.

Do tego oczywiście dochodzą jeszcze katastrofalne oceny od krytyków filmowych - według Rotten Tomatoes w tym momencie tylko 10% recenzentów wystawiło „Inhumans” pozytywne noty. Lepiej sytuacja wygląda w przypadku ocen widzów, bo pozytywnie o serialu wypowiedziała się połowa odbiorców. Wszystko to wskazuje na to, że „Inhumans” prędko na ekranach telewizorów nie zobaczymy.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.