Czy w finale "Gry o tron" dojdzie do podwójnej zdrady? Brutalna teoria fanów serialu

Sergiusz Kurczuk
14.02.2019 16:32
Emilia Clarke i Kit Harington (Gra o tron)|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Fani serialu "Gra o tron" ukuli nową krwawą teorię, która mówi o podwójnej zdradzie głównych bohaterów produkcji HBO. Czy przewidywania się potwierdzą?

Na ostatni sezon "Gry o tron" trzeba jeszcze trochę poczekać. Niecierpliwi fani wolą jednak wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć własną wersję prawdopodobnego scenariusza zakończenia hitu HBO. W sieci pojawiła się nowa teoria dotycząca tego, jak ma wyglądać zakończenie "Gry o tron". Fani poszli krwawym tropem twórców serialu i stwierdzili, że bohaterowie pożegnają się z widzami z prawdziwym przytupem. Czy w 8. sezonie "Gry o tron" dojdzie do podwójnej zdrady czołowych postaci?

Przeczytaj także

"Gra o tron" sezon 8. - jak zakończy się serial? Nowa teoria fanów

Jak donosi portal news.com.au, w sieci pojawiły się przypuszczenia dotyczące Jona Snow i Daenerys Targaryen. Przez 7 sezonów twórcy trzymali widzów w niepewności na temat pochodzenia bękarta Starków. Dopiero pod koniec ostatniej serii okazało się, że Snow jest tak naprawdę spokrewniony z Daenerys. Bohaterowie nie są jeszcze świadomi, że Matka Smoków jest ciotką Jona. Do tej pory pojawiały się jedynie przypuszczenia sugerujące, że Dany zajdzie w ciążę ze swoim krewniakiem i to właśnie owoc ich miłości będzie prawowitym władcą Westeros po pokonaniu armii Białych Wędrowców. Nowa teoria sugeruje coś innego. 

"Gra o tron" - czy Jon Snow zabije Daenerys?

Według przypuszczeń Jon zwróci się przeciwko swojej nowej miłości i zabije ją, by zdobyć broń, która pozwoli mu pokonać Nocnego Króla. Domysły zostały oparte na przepowiedni czerwonej kapłanki Melisandre, która wyprorokowała nadejście wojownika światła. Legenda głosi, że osoba zrodzona z ognia i soli wyjmie z płomieni magiczny miecz zwany Światłonoścą. Podobne wydarzenie miało miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z serialu. Wojonikiemświatła był Azor Ahai, który pokonał siły ciemności za pomocą specjalnie wykutego oręża. By utrzymać kruche ostrze przy życiu, postanowił poświęcić swoją ukochaną imieniem Nissa Nissa, wbijając miecz w jej pierś. Dusza kobiety połączyłą się ze stalą, tworząc Światłonoścę. Widzowie dopatrują się nowego wojownika światło w Jonie Snow. 

Cios w serce jedynej z Targaryenów może spowodować, że Dany zmieni się w jednego z zombiaków Nocnego Króla, dzięki czemu będą mogli władać Westeros razem, tworząc harmonijną parę człowieka i Białego Wędrowcy, tym samym sprowadzając na świat pokój. 

"Gra o tron" - czy Jaime Lannister zabije Cersei? 

To jednak nie koniec krwawych zbrodni zakrapianych romansem. Kolejną parą, która pozna smak zdrady, mają być Jaime Lannister i jego ukochana siostra Cersei. Widowie "Gry o tron" doskonale pamiętają przepowiednię, mówiącą, że obecna królowa Westeros zginie zabita przez młodszego brata. Większość podejrzewa, że Tyrion w końcu zemści się za lata upokorzeń. Są jednak i tacy, którzy uważają, że Cersei poniesie śmierć z ręki Jaimego. 

Wskazówka, co do innej interpretacji słów przepowiedni miała być zawarta w odcinku serialu ze specjalnym występem Eda Sheerana. Jego bohater śpiewał pieśń pod tytułem "Dłonie ze złota". Słowa piosenki mówią o melodramatycznej historii dwójki ludzi. Pada w nich określenie "wstyd i błogość", które według fanów ma odnosić się do kazirodczego związku Cersei i Jaimego. W referenie pojawia się również strofa o mężczyźnie o złotych dłoniach. Warto pamiętać, że Lannister po stracie dłoni nosi protezę pokrytą tym cennym kruszczem. Czy ochłodzone stosunki rodzeństwa popchnąć Jaimego do zabójstwa ukochanej? 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera finału?

Czy przewidywania się sprawdzą? Trudno powiedzieć. Twórcy serialu strzegą jego sekretów jak oka w głowie. Teorie fanów zweryfikuje dopiero premiera 8. sezonu "Gry o tron". Pierwszy z sześciu półtoragodzinnych odcinków zobaczymy już 15 kwietnia 2019 roku na antenie HBO oraz w aplikacji HBO GO. 

>>Zobacz też: Twórcy "Gry o tron" potwierdzili śmierć jednego z bohaterów serialu<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.