Dramat uczestników festiwalu w Cannes. Martwią się, że nie obejrzą ostatniego odcinka "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
14.05.2019 13:47
Daenerys (Emila Clarke)|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

14 maja 2019 roku rozpoczęła się 72. edycja festiwalu filmowego w Cannes. Wśród uczestników imprezy pojawią się też fani serialu "Gra o tron", którego finał zostanie wyemitowany w trakcie trwania eventu. 

Czy jest coś gorszego niż spoiler dotyczący ulubionego filmu lub serialu, zobaczony przypadkiem w mediach społecznościowych? Oczywiście, że jest, nie oznacza to jednak, że dla wielu zagorzałych fanów danej produkcji poznanie zakończenia przed jej obejrzeniem, jest prawdziwym dramatem. Szczególnie jeśli kończy się tytuł, będący przez ostatnie 8 lat prawdziwym telewizyjnym fenomenem. Ku rozpaczy wielu fanów "Gry o tron" finałowy odcinek serialu zostanie wyemitowany w trakcie trwania 72. festiwalu filmowego w Cannes

Przeczytaj także

"Gra o tron" - czy na Cannes 2019 będzie można zobaczyć finał serialu?

Jak donosi Deadline, wielu uczestników wydarzenia ma poważny problem. Jeden z najchętniej oglądanych seriali świata ma wielu fanów również wśród filmowców. Niestety 6. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" zostanie wyemitowany 19 maja 2019 roku - w czasie trwania festiwalu w Cannes. Impreza to nie tylko pokazy filmów i konkursy, ale również okazja do poznania nowych kontaktów, znalezienia dystrybutora lub producenta. Jeden z producentów wykonawczych w rozmowie z portalem przyznał, że festiwal koliduje z premierą finału "Gry o tron", co stanowi dla niego dylemat. 

Mamy nadzieję, że ktoś wyświetli ten odcinek na dużym ekranie. 

Jeden z zapytanych o finał "Gry o tron" uczestników festiwalu odparł, że specjalnie zmienił swój lot, żeby nie przegapić ostatniego odcinka serialu. Inny z filmowców nie zamierza się poddawać i zapowiedział, że obejrzy odcinek, oszukując system.  

Oczywiście, że będę oglądał finał. Jestem już ekspertem od VPN-ów.

Panika uczestników Cannes wynika z faktu, że w HBO GO istnieje geoblokada. Użytkownicy platformy z USA lub innych kontynentów nie będą mieli dostępu do europejskich zasobów serwisu. Bez tak zwanych VPN-ów się nie odbędzie. Są to narzędzia tworzące wirtualne sieci prywatne, które pozwalają między innymi na korzystanie zagranicą z niedostępnych tam treści. Filmowcy zawsze mogą skorzystać ze specjalnych pokazów, które są organizowane w kinach, a nawet nie do końca legalnie w pubach i obejrzeć zakończenie serialu w większym gronie. 

Cannes 2019 - kiedy odbywa się festiwal filmowy?

Według informacji Deadline organizatorzy Cannes próbowali porozumieć się z HBO i zorganizować oficjalny pokaz dla uczestników imprezy. Przedstawiciele stacji nie wyrazili jednak na to zgody. 72. edycja festiwalu filmowego rozpoczęła się 14 maja 2019 roku. Potrwa do 25 maja. Wśród jurorów konkursu głównego zasiada reżyser "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski

>>Zobacz też: Nie tylko kubek ze Starbucks, czyli największe wpadki "Gry o tron"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.