Eddie Vedder i Trent Reznor w obsadzie „Twin Peaks”

Jakub Gańko
26.04.2016 07:40
Eddie Vedder i Trent Reznor w obsadzie „Twin Peaks” Fot. kadr z wideo + AP / link / East News + Luis Guerra / The Grosby Group / East News + Bóg Pejnta

Poznaliśmy pełną obsadę nowych odcinków „Twin Peaks”. Czy to jedna z najlepszych list płac w historii telewizji?

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących nowego sezonu kultowego serialu Davida Lyncha i Marka Frosta. Przede wszystkim ujawnione zostały nazwiska wszystkich aktorów, którzy wzięli udział w projekcie - koniec z domysłami na temat tego, które z naszych ulubionych postaci powrócą na mały ekran. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na planie pojawili się Naomi Watts i Tom Sizemore, ale lista niespodzianek jest naprawdę długa...

Przede wszystkim ogłoszona lista płac zrobi wrażenie na każdym, kto choć trochę interesuje się muzyką rockową. Pośród nazwisk znaleźli się Trent Reznor z Nine Inch Nails (co ciekawe, wraz z małżonką, Mariqueen Maandig Reznor) oraz Eddie Vedder z Pearl Jam. Nie mamy pojęcia, jakie role przyjdzie im odegrać, lecz nie ma wątpliwości, że David Lynch wymyślił dla nich postaci, które zapadną nam na długo w pamięć.

Do obsady trafili też m.in. Sky Ferreira, Monica Bellucci, Michael Cera i Ashley Judd. Miłym polskim akcentem będzie obecność Karoliny Wydry, która występowała już m.in. w „Czystej krwi”. Wiemy też na pewno, że do nowego „Twin Peaks” powróci David Duchovny, który w drugim sezonie oryginalnej serii wcielił się w agenta-transwestytę, Denise Bryson.

Oto pełna, potwierdzona obsada nowych odcinków „Twin Peaks”:

Dwa nowe sezony?

Jak wszyscy pamiętamy, w 2015 roku David Lynch wycofał się z projektu stacji Showtime. Na szczęście jego rezygnacja była tylko chwilowa, a gdy udało się wynegocjować nowe warunki współpracy, dowiedzieliśmy się, że nowy sezon „Twin Peaks” będzie dłuższy niż pierwotnie planowano. Sherilyn Fenn, serialowa Audrey Horne, mówiła nawet o 18 odcinkach.

14 kwietnia 2016 roku zakończono zdjęcia w Waszyngtonie i Los Angeles, które zajęły aż 140 dni. Przecieki z planu mówią, że nakręcony ogrom materiału ma posłużyć w pierwszych dwóch nowych sezonach. Pierwszy z nich mielibyśmy zobaczyć na początku 2017 roku.

twitter Fot. foto: twitter.com

David Lynch prawdopodobnie kręci jeszcze dokrętki m.in. w Paryżu. Przekonują o tym zdjęcia, które opublikowała w serwisach społecznościowych żona Kyle'a MacLachlana, Desiree Gruber, oraz operator Peter Deming.

Czekacie na nowe odcinki „Twin Peaks”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.