HBO: Jesteśmy otwarci na 3. sezon „Detektywa”

Robert Skowronski
01.08.2016 08:59
HBO: Jesteśmy otwarci na 3. sezon „Detektywa” Fot. kadr z serialu

Dotychczasowe przesłanki dawały znać, że już raczej nie otrzymamy 3. sezonu „Detektywa”, choć szanse nie zostały też całkowicie pogrzebane. Z ostatnich informacji wynika, że nowe odcinki jednak powstaną.

Niestety nie ujawniono kiedy moglibyśmy się ich spodziewać, czy o czym miałaby traktować ich fabuła. Pewne jest jednak, że HBO nie rezygnuje z „Detektywa”, co wyjawił Casey Bloys, dyrektor programowy stacji:

Rozmawialiśmy z Nicem o nowych odcinkach. Zarówno on, jak i HBO, jesteśmy otwarci na 3. sezon. Pizzolatto nie ma jednak na dany moment pomysłu na fabułę. Myślimy nad tym, żeby ktoś inny napisał scenariusz, który Nic by tylko nadzorował. Niemniej serial nie jest martwy.

Zaledwie w czerwcu 2016 roku Matthew McConaughey wyznał, że z chęcią wróciłby do grania w „Detektywie”. Aktor ma jednak jeden warunek. Musiałby się ponownie wcielić w Rusta Cohle'a:

Tęsknię za tą postacią oraz za oglądaniem go w niedzielne wieczory podczas emisji „Detektywa”. Byłem szczęśliwym człowiekiem, gdy przez 6 miesięcy robiliśmy ten serial, ponieważ żyłem wtedy we własnym świecie.

Co interesujące odbyła się już rozmowa między McConaugheym a Pizzolatto na temat ewentualnej współpracy. Panowie zgodzili się co do jednego, jeżeli miałoby dojść do ponownego połączenia sił, to fabuła musiałaby być osadzona w odpowiednim kontekście, a aktor musiałby poczuć, że jest to historia, w której potrafiłby się odnaleźć.

Casey Bloys podczas konferencji Television Critics Association zdradził także, jaka przyszłość czeka „Grę o tron”. Dyrektor programowy wyjawił także, że planowany już od dłuższego czasu pełnometrażowy film stanowiący kontynuację „Deadwood” również nie został pogrzebany. Bloys jest dobrej myśli co do tego projektu - jest on obecnie na etapie, na którym stacja może dać mu zielone światło do rozpoczęcia zdjęć. Aczkolwiek na dany moment David Milch, wciąż pisze scenariusz.

„Deadwood” był emitowany w latach 2004-2006 i opowiadał o tytułowym, wyjętym spod prawa miasteczku oraz jego jeszcze bardziej zdeprawowanych mieszkańcach. Produkcję odcinków przerwano z powodu zbyt wysokiego budżetu. 

Oglądalibyście 3. sezon „Detektywa”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.