Ile zarabiają aktorzy ze „Stranger Things”?

Sergiusz Kurczuk
31.10.2017 11:09
Ile zarabiają aktorzy ze „Stranger Things”? Fot. kadr z serialu Stranger Things

Jeszcze dwa lata temu te dzieciaki nie były zbyt znane. Teraz cały świat kojarzy młodych aktorów, a wszystko dzięki roli w serialu „Stranger Things”. Czy popularność idzie w parze z zarobkami?

2. sezon „Stranger Things” pojawił się pod koniec października 2017 roku i śmiało można było zakładać, że okaże się hitem. Po sukcesie 1. sezonu nie było innej możliwości. Fani z całego świata czekali na kolejną dawkę przygód dzieciaków z miasteczka Hawkins, w którym dzieją się tajemnicze rzeczy. Co prawda początkowo nie wiele osób wierzyło, że popkulturowa mieszanka i to jeszcze osadzona w latach 80. wypali. Jednak nostalgia oraz umiejętności twórców zrobiły swoje i 2. sezon to nie ostatnie słowo Netfliksa.

Wśród obsady znalazło się wielu dziecięcych aktorów. Jeszcze do niedawna niewiele osób o nich słyszało. Dziś prawie każdy kojarzy Mike'a, Eleven, Dustina, Lucasa, czy Willa, nawet osoby, które nie widziały żadnego odcinka serialu. Dzieciaki zaprezentowały swój talent i podbiły serca widzów na całym świecie. Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie: „Ile zapłacił im Netflix?”. Spokojnie, mamy odpowiedź na to pytanie.

Mimo wielkiego sukcesu 1. sezonu „Stranger Things”, jak na standardy amerykańskiej branży telewizyjnej i filmowej, młodzi aktorzy nie zarobili zbyt dużo. Według The Hollywood Reporter, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo i Caleb McLaughlin dostali po 30 tysięcy dolarów za odcinek. Za osiem epizodów dostali więc po 240 tysięcy. Producenci obiecali im jednak „skromną” premię, jeśli serial okaże się sukcesem. Trudno jednak spodziewać się, że ktoś zapłaci mało znanym dziecięcym aktorom, biorącym udział w produkcji, w której sukces wierzyło nie wiele osób.

Wszystko zmieniło się wraz z pracami nad 2. sezonem. W tym momencie cała obsada podpisała umowy na kolejne 4 sezony. Młodzi gwiazdorzy renegocjowali stawki przed wejściem na plan 3. sezonu. Biorąc pod uwagę ogromną popularność serialu, nie muszą się martwić brakiem funduszy na start w dorosłe życie. Zapewne najwięcej uda się zarobić Brown, która zyskała status gwiazdy. Prawdopodobnie aktorka negocjowała warunki kontraktu osobno i dostała o wiele wyższą stawkę od swoich kolegów. Ciekawe czy dzieciaki zarabiają w tym momencie tyle, co aktorzy „The Walking Dead”?

Obecnie seria „Stranger Things” jest flagową produkcją Netfliksa. Miejmy nadzieję, że godnie zastąpi dogorywające „House of Cards”, a młodzi aktorzy za kilka lat zajmą miejsce najlepszych hollywoodzkich gwiazd. Wtedy będą mogli myśleć o milionowych stawkach.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.