Jak początkowo miał wyglądać pierwszy odcinek "Gry o tron"?

Sergiusz Kurczuk
11.02.2019 15:04
kadr z serialu Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Okazuje się, że pilot serialu "Gry o tron" miał oryginalnie wyglądać zupełnie inaczej. Zanim pierwszy odcinek trafił na antenę HBO, zmieniono około 90% scen zawartych w pierwotnym scenariuszu.

Obecnie trudno sobie wyobrazić osobę, która nigdy nie słyszała o "Grze o tron". Nawet jeśli ktoś nigdy nie widział żadnego odcinka serialu albo nie wie, że hit został oparty na wciąż niedokończonej sadze fantasy autorstwa George'a R.R. Martina, na pewno słyszał tytuł produkcji, zna charakterystyczną muzykę z czołówki oraz kojarzy najbardziej ikonicznych bohaterów. "Gra o tron" w ciągu 8 lat emisji stała się niesamowitym fenomenem kultury popularnej. Aż trudno uwierzyć, że początkowo nie wróżono serialowi zbyt dużego sukcesu. Problemy produkcyjne spowodowały, że drastycznie zmieniono oryginalny scenariusz pilota serialu. Jak miał wyglądać pierwszy odcinek "Gry o tron"?

Przeczytaj także

"Gra o tron" - pierwszy odcinek miał wyglądać zupełnie inaczej

Jak podaje serwis The Huffington Post, twórcy serialu "Gra o tron" początkowo mieli w głowie inną wizję debiutanckiego odcinka produkcji. W Cushing Memorial Library na College Station w Teksasie znajdują się oryginalne manuskrypty George'a R.R. Martina. Wśród nich zachował się pierwszy draft scenariusza pilotażowego odcinka serialu, stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa. Znajdują się w nim sceny, które nigdy nie trafiły na antenę HBO.

Wśród napisanych na nowo fragmentów pojawiają się między innymi alternatywna scena rozpoczynająca serial, w której jeden z członków Nocnej Straży podsłuchuje rozmowę Białych Wędrowców. Odcinek różnił się również we fragmentach dotyczących konfrontacji Cersei i Jaimego Lannisterów oraz Daenerys Targaryen z Khalem Drogo. Odmiennie wyglądać miała również scena, w której Tyrion pije alkohol z młodym Jonem Snow. Inaczej ukazano spotkanie księcia Joffreya i Catelyn Stark. Żona Lorda Północy dość gorliwie nalegała, by jej córka Sansa stała się przyszłą królową Westeros.

Jedna z bardziej interesujących zmian dotyczy spotkania Neda Starka z królem Robertem Baratheonem w krypcie pod Winterfell. W oryginalnym scenariuszu dwóch władców śledziła Cersei, która była świadkiem symbolicznego okazania miłości przez męża zmarłej Lyannie Stark. Robert położył na jej grobie piórko, które Cersei potem zabrała i spaliła.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Jeśli po tym tekście zamierzacie odświeżyć sobie "Grę o tron" przed premierą finałowego sezonu, to macie jeszcze trochę czasu. Zwieńczenie walki o Żelazny Tron trafi na antenę HBO i aplikację HBO GO dopiero 14 kwietnia 2019 roku. Polska premiera serialu odbędzie się dzień później. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków po półtorej godziny każdy. Twórcy zapowiedzieli, że oglądanie finału "Gry o tron" będzie przypominać seans sześciu pełnometrażowych filmów, więc fani sagi "Pieśni lodu i ognia" powinni być zadowoleni.

>>Zobacz też: Obalono najpopularniejszą teorię fanów "Gry o tron"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.