Jak w rzeczywistości wyglądała bitwa z 6. odcinka „Gry o tron”? Zobacz wideo z planu

Sergiusz Kurczuk
22.08.2017 10:18
Gra o tron e06 s07, bitwa za Murem|undefined Fot. GameofThrones/Youtube

W przedostatnim odcinku 7. sezonu „Gry o tron” stało się w końcu to, na co od dawna czekali wszyscy fani. Widowiskowa walka z Białymi Wędrowcami. Jak kręcono tę potyczkę? Stacja HBO przygotowała specjalny materiał wideo zza kulis serialu. 

O takiej bitwie każdy fan „Gry o tron” marzył od dawna. W 6. odcinku 7. sezonu wielkiej produkcji HBO w końcu doszło do zamierzonej konfrontacji Jona Snowa z armią Białych Wędrowców. Bękart zebrał drużynę złożoną z najlepszych wojowników Westeros i udał się za Mur, by udowodnić Cersei, że cały kontynent ma wspólnego wroga. Zamiast walczyć o władzę, wszystkie krainy powinny zjednoczyć się i wspólnie pokonać zagrożenie nadciągające z północy. Grupa skonfrontowała się ze zmarzlakami, a sceny walki były naprawdę dobrze nakręcone. Twórcy postanowili podzielić się z widzami tajnikami powstawania bitwy za Murem. To już druga emocjonująca walka w tym sezonie

Na oficjalnym kanale YouTube „Gry o tron” pojawiło się trzynastominutowe nagranie, ukazujące kulisy powstawania scen bitwy. Okazuje się, że w rzeczywistości walka była równie niełatwa, co w serialu. Walkę kręcono na Islandii i w północnej Irlandii. Zamarznięte jezioro grał zalany cementem mały kamieniołom nieopodal Belfastu. Ekipa „ucharakteryzowała” sztuczne jezioro tak, żeby wyglądało, jak prawdziwa tafla wody pokryta lodem i całość pasowała do zdjęć wykonanych na Islandii. W nagraniu możemy zobaczyć nie tylko wszystkie sztuczki ekipy filmowej (dmuchawy, sztuczny śnieg, greenscreeny, specjalne kostiumy i efekty specjalne), ale również rozmowy z twórcami i aktorami, biorącymi udział w zdjęciach do bitwy. 

Okazuje się, że produkcja serialu nie tylko cięła koszty na strojach. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że peleryna Jona Snowa, to w rzeczywistości dywan z IKEI. Pamiętacie niedźwiedzia polarnego zombie, pojawiającego się w tym odcinku? Stwór został wymyślony wcześniej, jednak produkcji nie było stać na wygenerowanie komputerowo nieumarłego zwierzaka. Producent wykonawczy i scenarzysta D.B. Weiss opowiedział o tym w filmie. 

Żeby ten niedźwiedź polarny pojawił się w serialu, musieliśmy dużo przejść. Zwierzę zostało wymyślone jakieś cztery sezony temu i od tego czasu było wplatane w każdy sezon, tylko po to, żeby Bernie [Caulfield - producentka serialu] i ekipa od efektów wizualnych, powiedzieli nam w jak najmilszy sposób "Pie******e się, nie stać nas na niedźwiedzia polarnego zombie".

Na szczęście zmieniło się to w przedostatnim sezonie „Gry o tron”. Oprócz tego możemy zobaczyć popisy kaskaderskie i sposób, w jaki przywrócono zombiaki do życia. Ostatni odcinek 6. sezonu serialu już 27 sierpnia 2017 roku. Co się w nim wydarzy? Trudno powiedzieć, bo zwiastun nie mówi zbyt wiele. Na pewno w końcu spotkają się ze sobą przedstawiciele najsilniejszych stron konfliktu. Potem czeka nas przerwa od Westeros i ostatni sezon serialu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.