Wiemy, kto zagra przyjaciółkę Sabriny w serialu Netfliksa o nastoletniej czarownicy

Natalia Hluzow
06.02.2018 12:05
Wiemy, kto zagra przyjaciółkę Sabriny w serialu Netfliksa o nastoletniej czarownicy Fot. okładka komiksu „Chilling Adventures of Sabrina”

Obsada mrocznej wariacji na temat historii czarownicy z Greendale powiększyła się o nową aktorkę. Zagra przyjaciółkę Sabriny.

Niezatytułowany jeszcze reboot „Sabriny, nastoletniej czarownicy” oparty na komiksie Archie Horror, ma opowiedzieć historię bohaterki w zupełnie inny sposób niż znany z lat 90. serial. Tym razem ma to być opowieść z dreszczykiem, pełna okultyzmu i czarnoksięstwa. Sabrina w serialu Netfliksa będzie zmagać się ze swoją dwoistą naturą pół-człowieka i pół-czarownicy i bezustannie walczyć z ciemnymi siłami zagrażającymi jej i jej rodzinie, jednocześnie próbując sobie radzić z codziennymi sprawami. W rolę inteligentnej, odważnej i nieustraszonej Sabriny, której bliżej będzie do Buffy niż do postaci kreowanej przez Melissę Joan Hart, wcieli się Kiernan Shipka, znana przede wszystkim jako córka Dona Drapera z serialu „Mad Men”. 

Kto zagra przyjaciółkę Sabriny w serialu Netfliksa?

Jak poinformował The Hollywood Reporter, Shipce partnerować będzie Jaz Sinclair. Aktorka, którą dotychczas mogliśmy oglądać w „Pamiętnikach wampirów” „Papierowych miastach”, będzie należeć do stałej obsady i wcieli się w przyjaciółkę Sabriny ze szkolnej ławki w Baxter High. Rosalind Walker ma być bezczelną i dominującą córką pastora z Greendale, która zawsze mówi, co myśli.

„Sabrina” i „Riverdale” - co łączy seriale?

Ekranizacja „Chilling Adventures of Sabrina” ma być spin-offem popularnego serialu „Riverdale”. Obie produkcje osadzone są w tym samym uniwersum stworzonym w Archie Comics. Zrealizują go też ci sami twórcy, a więc Roberto Aguirre-Sacasa, Berlanti Productions i Warner Bros TV. Pierwszy odcinek wyreżyseruje również związany z „Riverdale” Lee Toland Krieger. Cały sezon będzie liczył 20 odcinków. Premiera została zapowiedziana na 2018 rok.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.