Kto zagra w nowych odcinkach „Twin Peaks”?

Robert Skowronski
02.02.2016 14:09
Kto zagra w nowych odcinkach „Twin Peaks”? Fot. kadr z filmu

Powiększa się obsada rebootu klasycznego serialu w reżyserii Davida Lyncha. Poznaliśmy nazwiska dwójki aktorów, których będziemy mogli zobaczyć na ekranie.

W nowych odcinkach pojawi się Naomi Watts, którą znamy m.in. z „Birdmana”, „21 gramów”, „Niemożliwego” czy dzieła samego Davida Lyncha, jakim jest „Mulholland Drive”. Angaż dostał także Tom Sizemore, którego oglądaliśmy w „Gorączce” lub „Szeregowcu Ryanie”. Póki co nie zdradzano tego, w jakie postacie wcielą się aktorzy, a sama stacja Showtime nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych doniesień.

Z pewnych rzeczy wiadomo jedynie, że powróci Kyle MacLachlan. Mówi się jednak o udziale innych aktorów ze starej obsady: Sherilyn Fenn, Miguela Ferrera i Sheryl Lee. Nowymi twarzami mają być Laura Dern, Jennifer Jason Leigh i Amanda Seyfried. Do miasteczka Twin Peaks ma też powrócić Gordon Cole, szef agenta Coopera, którym ponownie byłby David Lynch.

Według wstępnych ustaleń ma powstać 18 odcinków nowego „Twin Peaks”. Przyjęto strategię realizacji serialu jako długiego filmu, który dopiero zostanie pocięty na kolejne epizody. Za ich scenariusze i produkcję odpowiedzialni są David Lynch i Mark Frost.

Fani oryginalnej serii, jak uspokaja David Nevins, przedstawiciel Showtime, nie powinni się niczego obawiać:

Powinniście być optymistyczni. Ludzie, których chcecie z powrotem tam będą. Spodziewajcie się też kilku niespodzianek. „Twin Peaks” jest naszym dużym priorytetem.

Premiera serialu jest sukcesywnie przekładana. Pierwotnie emisja nowych odcinków była planowana na 2016 rok. Jednak z powodu negocjacji warunków z twórcami, ustalaniem budżetów i liczby odcinków stacja została zmuszona do zmiany daty. Prace nad odcinkami ruszyły jesienią 2015 roku. Kiedy będziemy mogli je zobaczyć? Obecnie nie jest to doprecyzowane, mowa jest jedynie o początku 2017 roku.

Nowe „Twin Peaks” mogliśmy do tej pory zobaczyć tylko w zapowiedzi, w której pojawił się... Michael Horse wcielający się w postać Tommy'ego „Hawka” Hilla.

Cieszycie się z nowych nazwisk w obsadzie „Twin Peaks”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.