„Leśniczówka” zastąpi „Klan” w wiosennej ramówce TVP. Już sama czołówka robi wrażenie

Natalia Hluzow
23.02.2018 10:50
Leśniczówka zamiast Klanu|undefined Fot. kadr z serialu "Leśniczówka"

Telewizja Polska wprowadza kolejne dobre zmiany na wiosnę. W ramówce pojawi się m.in. nowy serial „Leśniczówka”, do którego piosenkę pt. „Dom dobrych drzew” zaśpiewa Edyta Górniak.

„Leśniczówka” to serial skupiający się na perypetiach bohaterów, którzy postanawiają przeprowadzić się z wielkiego miasta do domku pod lasem. W rolach głównych zobaczymy Jolantę Fraszyńską i Marka Bukowskiego oraz m.in. Mariana Dziędziela, Annę Seniuk, Przemysława Bluszcza, Henryka Talara, Krystynę Tkacz, Weronikę Książkiewicz i Krzysztofa Globisza. 

„Leśniczówka” zamiast „Klanu”

Serial ma zastąpić „Klan”, który coraz gorzej radzi sobie na ekranie. W czasach największej popularności pod koniec lat 90. odcinki polskiej telenoweli o rodzie Lubiczów gromadziły przed telewizorami nawet 10 milionów widzów. Dziś serialowi udaje się przykuć uwagę ok. 1 miliona oglądających. Dlatego też TVP zaczyna usuwać w cień swoją sztandarową produkcję.

Na razie „Klan” zniknie z ekranów tylko w piątki. TVP będzie emitowało po dwa odcinki „Leśniczówki” – w każdy piątek o godz. 17.55 i 18.25 począwszy od 2 marca 2018 roku. Stacja zaprezentowała pierwszy teaser serialu:

Jak czytamy w oficjalnym opisie ze strony TVP:

Leśniczówka to miejsce, do którego po nagłej śmierci ukochanego dziadka Antoniego (Marian Dziędziel), leśniczego postrzelonego w tajemniczych okolicznościach, przenosi się rodzina Katarzyny Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska). Katarzyna wraz z domem ojca przejmuje rodzinne tajemnice z przeszłości. Staje przed dylematem czy pielęgnować sekrety, czy wręcz przeciwnie: podjąć się wyjaśnienia nierozwiązanych spraw.

Nie mogło oczywiście zabraknąć także historycznego akcentu. TVP na swojej stronie zapowiada enigmantycznie, że w najnowszej produkcji rodzinne tajemnice będą nawiązywały do wyjątkowej historii Polski. „Leśniczówkę” wyreżyseruje Maciej Żak, reżyser i scenarzysta filmów „Supermarket”, „Ławeczka” czy „Konwój”.

„Dom dobrych drzew” – piosenka z czołówki w wykonaniu Edyty Górniak

Kolejną atrakcją związaną z serialem jest to, że piosenkę z czołówki o iście magicznym tytule „Dom dobrych drzew” zaśpiewała Edyta Górniak. Sekwencję otwierającą odcinki można już zobaczyć (i posłuchać!) na YouTube:

Edyta Górniak zaśpiewała piosenkę na żywo na czwartkowej (22 lutego 2018) konferencji ramówkowej TVP, gdzie ogłoszono rewelacje związane z „Klanem” i „Leśniczówką”. 

Czy nowa produkcja doścignie swoją popularnością najdłużej emitowaną polską telenowelę w latach jej świetności? I czy uda jej się skupić na sobie tak wielką uwagę internautów, co „Klan” czy „Korona królów”? Przekonamy się już na wiosnę. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.